reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro için hazırlanan göz alıcı taslak tasarım

Sürekli gündeme gelen Huawei P30 Pro, yine tasarımına yönelik bir paylaşım ile gündemde bulunuyor. Model için hazırlanmış yeni bir taslak tasarım var.

Huawei P30 Pro, gerçekten oldukça merak ediliyor. P20 Pro ile çıtayı oldukça yükselten, Mate 20 Pro’yla ise rekabeti farklı bir seviyeye çıkaran firma, P30 Pro’yla da iddialı geliyor. İşte bu model için hazırlanan yeni bir taslak tasarım, telefonun olası gövde tasarımını gözler önüne seriyor. Bu tasarımın merkezinde su damlası olarak nitelendirilen ekran çentiği yer alıyor. Sadece ön kamerayı içerisine alan bu çentik, Mate 20 Pro’daki gibi rahatsız edici durmuyor. Alt çerçevesi oldukça ince olan model, tasarım konusunda genel olarak büyük bir sürpriz oluşturmuyor. Parmak izi sensörünün ekrana entegre edileceği belirtilen Huawei P30 Pro, P20 Pro’nun evrimleşmiş hali olarak dikkat çekiyor. Bu tasarımda elbette modelin arkasındaki dörtlü kamera sistemi de dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro, nasıl bir kamera ile geliyor?

Ortaya çıkanlara tekrar baktığımız zaman P30 Pro’nun arkasında yer alan dörtlü kamera kurulumun merkezinde, Sony’nin 38 megapiksel 1/1.8 inç IMX607 sensörü yer alıyor. Bu gelişmiş sensör, renkli pikseller ile beyaz pikselleri bir araya getiriyor. Böylelikle sensörün daha fazla ışık yakalayabildiği ve keskin görüntüler ortaya koyabildiği belirtiliyor. Bu yapının özellikle düşük ışıktaki fotoğraflarda fayda sağladığı söylenirken, sensörün QPDAF ile yüksek otomatik netleme performansı verdiği söyleniyor. Cihazın arkasında oldukça geniş bir ikinci modül de bulunuyor. Bu modülde ise çiftli flaş ve ToF sensörünün yer alacağı tahmin ediliyor. Modelde 5 kat optik ile dijitali harmanlayan 10 kat hibrit yakınlaştırma yer alacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung One UI arayüz yapısı