reklamı kapat

POPÜLER

wi-fi

Kötü haber geldi; mobil interneti paylaşmak ücretli oluyor

Akıllı telefonunuzda internet paylaşımı yapıyorsanız size üzücü bir haberimiz var. 15 Ocak 2019’dan itibaren mobil internetini paylaşanlara aylık ek ücret yansıtılacak. Mobil internet paylaşımının aylık ek 9 TL olarak ücretlendirileceği açıklandı.

“15.01.2019’dan itibaren mobil internet paylaşımlarınız aylık 9 TL le ücretlendirilecek. Hem faturalı hem de faturasız bireysel ve kurumsal tüm müşterilerden paylaşımla beraber 9 TL ücret alınıp, karşılığında paylaşımda kullanabilecek 2 GB internet paketi tanımlanacaktır” bilgilendirmesi yapılıyor. Turkcell’in 30 gün geçerli olmak üzere kullanıcılara 2 GB’lık paket vereceği belirtiliyor. Kullanıcıların bu paket sayesinde diğer cihazlarına internet paylaşımı yapabileceği dile getiriliyor. Kullanıcıların ek internet için 9 TL vermesi gerekiyor. Kullanıcılar 2 GB dışında, mobil internet paketlerindeki mevcut datalarını da paylaşmaya devam edebilecek. Turkcell ek ücreti doğrulasa da Türk Telekom’dan ve Vodafone’dan konu hakkında bir açıklama gelmedi. Büyük bir ihtimalle Vodafone ve Türk Telekom’dan da benzer açıklamalar gelmesi bekleniyor. Vodafone ve Türk Telekom’dan açıklama gelmesi durumunda sizlerle paylaşacağımızı belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hotspot nedir?

Hotspot, çoğunlukla halka açık ya da kurumsal alanlarda kullanılan internet hizmetidir.  Hotspotlar halka açık yerlerde kablosuz internet ya da ağ hizmetlerinin sağlandığı yerel alanlardır. Bu özellik cep telefonlarında da yer alabilmektedir. Kurumsal bazda kullanılan Hotspot alanlarında Wi-Fi teknolojisi kullanıyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde gördüğümüz en ilginç robotlardan