reklamı kapat

POPÜLER

Nicolas Cage Superman

Nicolas Cage’in kimsenin görmediği Superman kostümü ortaya çıktı

1990’larda Tim Burton’ın yönetmenliğini üstlendiği Superman Lives filminde Nicolas Cage başrolü üstlenmeye hazırlanıyordu. Daha sonra iptal edilen film için hazırlanan kostümü ise yıllar sonra ilk kez ortaya çıkarılıyor.

Warner Bros. 90’larda ilginç bir Superman filmi için kolları sıvamıştı. Superman’i Nicolas Cage’in üstleneceği filmde yönetmen koltuğunda ise Tim Burton oturuyordu. Bir çizgi roman tutkunu olan Cage, rol için 20 milyon dolarlık bir anlaşma dahi imzalamıştı. Ekip Cage’in izleyicileri “uzaydan geldiğine” inandırabileceğini düşünüyordu. Sonuç olarak Warner Bros. bu filmin geliştirme sürecine tam 30 milyon dolar harcadı. Ancak bazı sorunlar sebebiyle film sürekli ertelendi. Burton’ın Sleepy Hollow filmini yönetmek için projeyi bırakmasıyla beraber giderek imkansız hale gelen süreçten 2000 yılında vazgeçildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üzerine belgesel çekildi

Film bir türlü çekilemedi ancak 2015’te The Death of “Superman Lives”: What Happened? isimli bir belgeselle süreç anlatılarak izleyicilerle buluşturuldu. Ancak bugüne kadar bir kez olsun göremediğimiz, Cage için hazırlanan kostüm, ilk kez izleyicilerle paylaşılıyor. Ne yazık ki Cage’in üstünde göremediğimiz kostüm açıkçası tasarım olarak filmin geliştirildiği tarih de düşünülünce çok da kötü durmuyor. “Sinema tarihinin en eşsiz parçalarından” diyerek anılan kostüm, Cage’in nasıl bir Superman olabileceğine ilişkin ipuçları içeriyor.


Günümzde ise bu rolü üstlenen Henry Cavill’ı bir daha bu kostümle ne zaman göreceğimiz net değil. Rolü bıraktığı üzerine dolaşan iddiaları geçtiğimiz haftalarda rol arkadaşı Jason Momoa yalanlamıştı. Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Wonder Woman fragmanı