reklamı kapat

POPÜLER

Vodafone Turkcell

Vodafone’dan mobil interneti paylaşma ücretine yönelik önemli açıklama

Türkiye’nin en büyük operatörlerinden Vodafone, gündemden düşmeyen hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılardan ücret talep edilmesi konusunda açıklama yaptı.

Turkcell, kısa süre önce bir açıklama yapmış ve bu açıklamanın içeriğiyle büyük ses getirmişti. Bu açıklamada “15.01.2019’dan itibaren mobil internet paylaşımlarınız aylık 9 TL le ücretlendirilecek. Hem faturalı hem de faturasız bireysel ve kurumsal tüm müşterilerden paylaşımla beraber 9 TL ücret alınıp, karşılığında paylaşımda kullanabilecek 2 GB internet paketi tanımlanacaktır” bilgilendirmesi yapılıyor. İşte bu kullanıcıların hiç hoşuna gitmeyen durum hakkında Vodafone‘dan sevindiren bir açıklama geldi. Vodafone, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılardan ücret talep edilmiyor açıklamasında bulundu. Şirket açıklamasında, “Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılarından ücret talep etmiyor.” ifadelerine yer verildi. Açıklamada, Vodafone kullanıcılarının herhangi bir ek ödeme yapmaksızın hücresel internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşmayı sağlayan ‘kişisel erişim noktası’ özelliğini kullanmaya devam ettiği bildirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Turkcell kullanıcıları sürece çok büyük tepki gösteriyor

Bu yüzden şu an Twitter’da Turkcell’e karşı bir boykot kampanyası dahi düzenleniyor. Kullanıcılar parasını ödeyerek satın aldıkları interneti, ihtiyaç duydukları durumlarda bilgisayarlarına aktarıyor. İşte bunun için ekstra ücret alınması, gerçekten kabul edilemiyor. Konu hakkında gerçekleşecek yeni adımları merakla takip ediyoruz.

İlginizi Çekebilir

5G teknolojisi hızla yaklaşıyor