reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch

Samsung’un dikkat çeken yeni akıllı saat modeli ortaya çıktı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni bir akıllı saat modeli üzerinde daha çalışıyor. İşte model hakkında ortaya çıkan ilk bilgiler;

Unpacked 2018 etkinliği kapsamında Galaxy Note 9‘dan sonra tanıtılan Samsung Galaxy Watch, şirketin şimdiye kadar yaptığı en gelişmiş akıllı saat konumunda. İşte bunu yanına bir yenisi daha geliyor gibi görünüyor. Yeni ortaya çıktığı kadarıyla firma Pulse kod adına sahip yeni bir akıllı saat geliştiriyor. Yazılım versiyonu R500XXE0ARL5 olan saatin, Galaxy Watch yanına Galaxy Sport ismiyle geleceği tahmin ediliyor. Bu açıdan daha çok spor odaklı olacağı belirtilen model, kayıtlarda 4 GB dahili depolama ile görünüyor. Firmanın diğer akıllı saat modelleri gibi WearOS değil Tizen işletim sistemine üzerine kurulan Samsung Gear Sport, 1,2 inç ekran ile geliyor. Yerleşik olarak dijital asistan Bixby’i bünyesinde barındıracak saat, Galaxy Watch’tan biraz daha farklı görünecek deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normal Samsung Galaxy Watch akıllı saat modeli hangi özelliklere sahipti?

Hatırlamak adına 42 mm ve 46 mm olmak üzere iki farklı boyutta gelen saat, 1,3 inç AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Bu ekran çizilmeye oldukça dayanıklı Gorilla DX+ cam ile korunuyor. Söylendiği kadarıyla saat 470 mAh pil ile 7 güne yakın bir kullanım ömrü sunabiliyor. 60 binden fazla saat arayüzüne sahip olduğu belirtilen Samsung Galaxy Watch, olması gerektiği gibi su geçirmiyor. Nabız dahil birçok kalemde aktivite takibi yapabilen saat, artık kullanıcısına çok daha derin bilgiler sunabiliyor. Dokunmatik ekran yanında Gear S3 gibi döndürülebilen çerçeveyle kontrol edilen saat, bakıldığı zaman biraz daha minimalist görünüyor. Bu açıdan Gear S3’ü daha iyi bulanlar bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei Mate 20 ailesi