reklamı kapat

POPÜLER

Samsung akıllı saat galaxy sport
Samsung akıllı saat galaxy sport
Samsung akıllı saat galaxy sport
Samsung akıllı saat galaxy sport

Merak edilen yeni Samsung akıllı saat modeline ilk bakış

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni bir akıllı saat modeli üzerinde daha çalışıyor. İşte model tasarımsal olarak karşımızda bulunuyor.

Geçtiğimiz hafta ortaya çıktığı kadarıyla Samsung, Pulse kod adına sahip yeni bir akıllı saat geliştiriyor. Yazılım versiyonu R500XXE0ARL5 olan saatin, Galaxy Watch yanına Galaxy Sport ismiyle geleceği tahmin ediliyor. İşte bu saat @Onleaks sayesinde karşımızda bulunuyor. Modelin ilk görsellerini yayımlayan kaynak, yuvarlak formda bir akıllı saatin yolda olduğunu gözler önüne seriyor. Daha çok spor odaklı olacağı belirtilen ancak şu an gündelik kullanım için de oldukça şık duran model, kayıtlarda 4 GB dahili depolama ile görünüyor. Firmanın diğer akıllı saat modelleri gibi WearOS değil Tizen işletim sistemine üzerine kurulan Samsung Gear Sport, 1,2 inç ekran ile geliyor. Yerleşik olarak dijital asistan Bixby’i bünyesinde barındıracak saat, söylendiği kadarıyla dört farklı renk seçeneğine sahip olacak. Bunlar siyah, gümüş, yeşil ve roze altın olarak görünüyor. Modelin resmi olarak Galaxy S10 ailesiyle beraber ya da MWC 2019’da lanse edilmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Watch’ın özellikleri nasıldı?

Hatırlamak adına 42 mm ve 46 mm olmak üzere iki farklı boyutta gelen saat, 1,3 inç AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Bu ekran çizilmeye oldukça dayanıklı Gorilla DX+ cam ile korunuyor. Söylendiği kadarıyla saat 470 mAh pil ile 7 güne yakın bir kullanım ömrü sunabiliyor. 60 binden fazla saat arayüzüne sahip olduğu belirtilen Samsung Galaxy Watch, olması gerektiği gibi su geçirmiyor. Nabız dahil birçok kalemde aktivite takibi yapabilen saat, artık kullanıcısına çok daha derin bilgiler sunabiliyor. Dokunmatik ekran yanında Gear S3 gibi döndürülebilen çerçeveyle kontrol edilen saat, bakıldığı zaman biraz daha minimalist görünüyor.

İlgili Video