reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Yoga A940

Microsoft Surface Studio’ya sağlam rakip: Lenovo Yoga A940 [Video]

CES 2019’da önemli duyurular gerçekleştiren Lenovo, Microsoft Surface Studio karşısına çıkardığı Yoga A940 ile çok iddialı görünüyor. İşte detaylar;

Microsoft Surface Studio, içerik üreticilere (Özellikle tasarımcılar) yönelik dünyanın en iyi sistemleri arasında yer alıyor. Ancak model çok pahalıya satılıyor. Lenovo Yoga A940 ise benzer deneyimi daha ucuza sunmak istiyor. Tasarımı Microsoft Surface Studio’yu oldukça andıran bilgisayar, hepsi bir arada formunda. Tüm donanım bileşenleri altındaki bölümde yer alan ürün, bünyesinde 27 inç QHD ya da 4K çözünürlükte alınabilen bir Dolby Vision HDR dokunmatik IPS ekran taşıyor. Bu ekran aynı Surface Studio gibi çok esnek bir menteşe sistemi kullanıyor. Öne çekilerek geriye doğru yatırılabilen ekran, böylelikle beraberinde gelen stylus kalem ile çizimi oldukça kolaylaştırıyor. Yan tarafına Surface Dial benzeri birçok farklı işlem için kullanılabilen bir tekerlek yerleştirilen ürün, oldukça güçlü bir seçenek oluşturuyor. Bilgisayar Intel Core i7 işlemci, 32 GB RAM, 512 GB PCIe SSD, 2 TB HDD ve AMD Radeon RX 560 ekran kartıyla donatılabiliyor. Modelde birçok ihtiyaç duyulacak tam boyutlu giriş çıkış portu da aktif olarak yer alıyor.

Lenovo Yoga A940
Lenovo Yoga A940
Lenovo Yoga A940
Lenovo Yoga A940
Lenovo Yoga A940
Lenovo Yoga A940
Lenovo Yoga A940
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo Yoga A940 tasarımcıları çok memnun edecek

Modelin fiyatı açıklandığı kadarıyla 2.400 dolar seviyesinde. Bu fiyat Microsoft Surface Studio’dan tam 1.000 dolar daha düşük bir seviyede.