reklamı kapat

POPÜLER

Google Asistan tercüme modu

Artık Türkçe konuşan Google Asistan için çok faydalı yeni özellik

İnternet devinin gelişmiş dijital asistanı Google Asistan için CES 2019 kapsamında çok faydalı duran yeni bir özelliğin duyurusu yapıldı. İşte tüm detaylar;

Google Asistan biliyorsunuz geçtiğimiz aya kadar aralarında İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, İspanyolca ve Portekizce’nin yer aldığı birçok farklı dile destek veriyordu. Uzun süredir Türkçe dil desteği alması istenen asistan, kısa süre önce bu desteğe kavuştu. Türkçe olarak oldukça güzel çalışan ve verdiğiniz komutları iyi algılayan yapay zeka sistemi, CES 2019’da tercüman modu da kazandı. Aralarında Türkçe’nin de olduğu 27 farklı dile destek veren tercüman modu, farklı dili konuşan insanların iletişimini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Daha çok ticari işletmeler (Özellikle otel resepsiyonları) düşünülerek tasarlanan özellik, açıklandığı kadarıyla Google Home hoparlörler ve Lenovo’nun öncülük ettiği akıllı ekran modellerinde görev yapıyor. Bu sistem sayesinde iki farklı dili konuşan kişi karşılıklı olarak sohbet edebiliyor. Sistem iki farklı dili de dinliyor ve karşı tarafa sesli olarak istediği dilde anlık çeviri yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Asistan her geçen gün daha iyi hale geliyor

Yapılan denemelerde oldukça iyi çalıştığı ancak mükemmel olmadığı görülen tercüman modu, gelecek için büyük önem arz ediyor. Teknoloji sayesinde diller arasındaki bariyer ortadan kalkıyor.

İlginizi Çekebilir

Şirketin asistan odağında yayımladığı son reklam