reklamı kapat

POPÜLER

Google Asistan

iOS için Türkçe Google Asistan çıktı [İndir]

İnternet devinin gelişmiş dijital asistanı Google Assistant, “Google Asistan” adıyla Android sonrasında iOS için de indirmeye sunuldu.

Google Assistant geçtiğimiz aya kadar aralarında İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, İspanyolca ve Portekizce’nin yer aldığı 17 farklı dile destek veriyordu. Uzun süredir Türkçe dil desteği alması istenen asistan, kısa süre önce bu desteğe kavuştu. Türkçe olarak oldukça güzel çalışan ve verdiğiniz komutları iyi algılayan Assistant, Android sonrasında iOS için de Google Asistan adı altında indirmeye açıldı. Şirketin iPhone ve iPad’lere yüklenebilen asistanı için hazırladığı tanıtım şu şekilde karşımıza çıkıyor:

“Google Asistanınızla tanışın: Her zaman yardıma hazır olan kişisel Google’ınız. Sorular sorun. Bir şeyler yapmasını isteyin.

Hatırlatıcı kurmak, seyahat fotoğraflarınızı bulmak veya akşam yemeği rezervasyonu yapmak için Asistanınız size yardım etmeye hazır. Asistanınızı kullanmaya başlamak için mikrofon simgesine dokunun veya yazmaya başlayın.

Asistanınız şu konularda size yardımcı olur:
– Telefon etmek (ör. “Annemi ara”)
– Kısa mesaj göndermek (ör. “Cemre’ye mesaj gönder”)
– E-posta göndermek (ör. “En son satış raporunu patronuma e-postayla gönder”)
– Hatırlatıcı ayarlamak (ör. “Selin’e doğum günü hediyesi almamı hatırlat”)
– Ajandanızı kontrol etmek (ör. “Bugün programımda ne var?”)
– Müzik çalmak (ör. “YouTube’da caz müzik çal”)
– Navigasyon başlatmak (ör. “Evime gitmek için yol tarifi ver”)
– Sorular sormak (ör. “Uçuşum saat kaçta?”)”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Asistan hayatı oldukça kolaylaştırıyor

iOS tarafında 204,6 MB boyutu bulunan uygulamaya direkt olarak aşağıdan ücretsiz şekilde ulaşabilirsiniz. Uzun süredir Türkçe bilen ve kendini geliştiren Siri’nin en büyük rakibini siz nasıl buldunuz?

İlginizi Çekebilir

İlginç Samsung monitör modeli

  • Fiyat Ücretsiz
  • Boyut 204,6 MB
  • Yükle App Store