reklamı kapat

POPÜLER

Google Assistant

Google Assistant için “sonunda” dedirten Türkçe dil müjdesi

İnternet devi Google‘ın gelişmiş dijital asistanı “Google Assistant”, sonunda beklenen bir haberle karşımızda yer alıyor.

Google Assistant şu an aralarında İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Korece, İspanyolca ve Portekizce’nin yer aldığı 17 farklı dile destek veriyor. Uzun süredir Türkçe dil desteği alması istenen asistan, sonunda bu desteği kazanıyor. XDA Developers’da yer alan habere göre asistana resmi olarak Türkçe dil desteği de geliyor. 2018 bitmeden resmi olarak kullanıma sunulacağı belirtilen bu destek, asistanı sonunda ülkemiz için de kullanılabilir hale getiriyor. Alanın en iyileri arasında yer alan Google Assistant, Türkçe’ye ek olarak Urduca ve Tamilce gibi 14 yeni dil ile kapsama alanını oldukça artırmaya hazırlanıyor. Android’in merkezinde yer alan asistan, Türkçe dil desteğiyle beraber hayatımızı kolaylaştırmaya geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Assistant için güzel bir özellik daha geliyor

Dijital asistan pazarında şu an birçok seçenek yer alıyor. Burada özellikle Apple Siri, Microsoft Cortana ve Amazon Alexa konuşuluyor. Son dönemde özellikle Alexa ön plana çıkarken, pazar Huawei ve Xiaomi gibi isimlerin kendi asistanlarıyla öne çıkmaya devam ediyor. Samsung ise çok eleştirildiği asistan Bixby’i bırakmıyor. Firmanın Bixby 3.0 sürümünü ilk katlanabilir akıllı telefonuyla kullanıma sunması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Dört arka kameralı akıllı telefon Samsung Galaxy A9