reklamı kapat

POPÜLER

Google Android 9.0 özeliği

Google’ın merak edilen Android 9.0 özelliği bazı cihazlar için yayında [İndir]

Android 9.0 ile beraber tanıtılan ve merakla beklenen yeni Google özelliği Digital Wellbeing ya da Türkçe ismiyle Dijital Denge, Android 9.0 yüklü Android One cihazlarda kullanıma sunuldu.

Bağımlılık haline gelen telefon kullanımını azaltmak için geliştirilen özelliklerden biri olan Dijital Denge‘yi Google nihayet kullanıma sunmaya başladı. iOS’in aksine Android cihazlarda önce indirilmesi gereken özelliğe daha sonra Ayarlar menüsünden ulaşılabiliyor. Şimdilik Android 9.0 yüklü tüm Pixel modellerine açılan özelliğin Android One cihazlar için de kullanıma sunulduğu belirtiliyor. Özellik güncellemeyle beraber tüm cihazlarda kullanılabilir hale gelecek. Android 9.0 güncellemesi aldıktan sonra uygulamayı aşağıda yer alan linkten indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google akıllı telefon bağımlılığına karşı adım attı

Yeni özellik dijital ortamdaki alışkanlıklarınızı ortaya seriyor. Hangi uygulamayı ne sıklıkla kullandığınızı görebileceğiniz arayüzde, günde kaç bildirim aldığınızı, telefonunuzu ne sıklıkla kontrol ettiğinizi ve benzeri istatistikleri görüntüleyebiliyorsunuz. Bağımlılığı azaltacak önlemler almak da mümkün oluyor. Günlük uygulama zamanlayıcısı sayesinde uygulama kullanımlarını zamanlayarak akıllı telefon kullanımını azaltmak mümkün. Düşük ışık özelliği, Rahatsız Etmeyin modu gibi farklı çözümlerle de cihaz kullanımını sınırlayabilirsiniz. Özelliğin hala beta sürümünde de olduğunu hatırlatalım. Eğer mevcut beta sürümü kaydını daha önce yaptıysanız tek yapmanız gereken uygulamayı güncellemek. Haberin devamından özelliği indirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Yeni Google ürünleri