reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy M

Yeni Samsung Galaxy M modelinin şaşırtan işlemcisi

Samsung’un bazı modellerinin yerini alarak onların üretimini sonlandıracak olan yeni orta segment modeli Samsung Galaxy M, benchmark testinde göründü.

Daha önce orta segmente yaptığı yatırımları artıracağını açıklayan Samsung, üst-orta segment olmak üzere yeni modelleriyle karşımıza çıkmıştı. Dört kameralı Galaxy A9 da onlardan biriydi. Bu noktadan sonra firmanın daha erişilebilir modellerinin yerine ne geleceğini merak ediyorduk ki Samsung Galaxy M serisi kendini gösterdi. SM-M205F ve SM-M305F kod adlı modellerin, bazı alt segment Galaxy cihazların yerini alacağı konuşulurken, SM-M205F benchmark testinde yakalandı. Cihazın donanımı konusunda fikir sahibi olabileceğimiz bu sonuçlar kullanılan işlemciyi de açık ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy M

Yeni Samsung Galaxy M serisi geliyor

Cihazın henüz resmi ismi açıklanmadığı için Galaxy M2 ya da Galaxy M20 olarak anılan model Exynos 7885 işlemciden güç alıyor. Bu işlemcinin aralarında Galaxy A7’nin de olduğu 2018 model Galaxy A serisi telefonlarda da yer aldığını belirtelim. Özellikle hedef aldığı segment düşünülünce Galaxy M ailesi beklentilerin üzerinde bir işlemciyle geliyor diyebiliriz. 3 GB RAM’le geldiği görünen cihazın hafıza bilgisi ise bu sonuçlarda ne yazık ki yer almıyor. Ancak 32 GB dahili hafızayla gelme ihtimali hayli yüksek. Tabii bir de Galaxy M3 veya Galaxy M30 isimli ikinci bir model daha olacağı için o modelin hafıza ve RAM değerleri daha yüksek olacaktır.

Benchmark sonuçlarında ise tek çekirdekte 1319, çok çekirdekte 4074 puan aldığı görünen cihaz, yerini alması beklenen Galaxy On ve Galaxy J modellerine kıyasla çok daha güçlü bir donanımla geliyor. Orta-giriş seviyesi arası bir cihaz olacağı düşünülen Galaxy M’lerin fiyat/performans dengesini tutturmaya çalışacak modeller arasına girmeyi amaçladığını şimdiden söyleyebiliriz.

İlginizi çekebilir

Galaxy A9 kamerasının tanıtımı