reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy M

Yeni bir seri geliyor; Samsung Galaxy M ailesiyle neyi hedefliyor?

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, amiral gemisi harici yeni akıllı telefonlar geliştiriyor. Firma aynı zamanda Galaxy M ailesiyle de karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Birçok amiral gemisi artık 1.000 dolar bandını geride bırakıyor. Dünya üzerindeki milyonlarca kişiye çok yüksek gelen bu fiyat seviyesi, orta ve giriş seviyesine ilgiyi artırıyor. Ayrıca bazı gelişmemiş bölgelerde ekonomi nedeniyle sadece giriş seviyesi modellere yöneliyor. İşte bu yüzden Samsung‘dan yeni akıllı telefon serisi geliyor. Galaxy M olarak isimlendirilecek yeni seri, giriş seviyesinde yer alacak deniyor. Özellikle Hindistan, Çin ve Latin Amerika için hazırlandığı söylenen seri, belirtildiği kadarıyla düşük kar marjıyla yüksek satışa odaklı modellerden oluşuyor. Bu adım Samsung için gerçekten önemli görünüyor çünkü firmalar artık satış rakamları üzerinden de birbirleriyle yarışıyor. Daha fazla satış kar marjı düşük olmasına rağmen büyük önem arz ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’dan en son amiral gemisi Galaxy Note 9 geldi

Hatırlamak adına telefon gücünü Exynos 9810 ya da Snapdragon 845‘ten alan telefon, 6 GB / 8 GB RAM ve 128 GB / 512 GB depolama ile geliyor. Arkasında Galaxy S9+ ile birebir aynı çift lensli 12 megapiksel kamera sistemi yer alan Note 9, burada bir geniş bir de zoom lens sunuyor. Modelin önünde ise 8 megapiksel çözünürlükte F1.7 diyaframa ve 1/3.6 inç sensöre sahip bir kamera yer alıyor. Telefon şu an Türkiye’de 128 GB depolama ve 6 GB RAM için 7.999 TL, 512 GB depolama ve 8 GB RAM içinse 9.299 TL fiyat etiketiyle satılıyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’den yeni telefonlarına özel reklam