reklamı kapat

POPÜLER

Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Note 9 için “erken tanıtılacak” iddiası

Samsung, Galaxy Note 7 tanıtımını öne aldığında patlak veren olayları unutmuş gibi görünüyor. Bir kez daha aceleci davranmaya karar veren firma sadece Galaxy Note 9 için değil Galaxy S10 için de planları öne çekiyor.

Güney Koreli teknoloji devi, yeni amiral gemisi modelleri Galaxy Note 9 ve Galaxy S10’un çıkış tarihlerini öne çekiyor. Kore basınında yer alan haberlere göre Samsung, Note 9’un 6,38 inçlik panel üretimine nisan ayında başladı. Bu da normal süreçten 2 ay önce anlamına geliyor. Panel üretiminin erkene çekilmesiyle beraber Note 9’un da ağustos gibi tanıtılacağı konuşuluyor. Geçtiğimiz yılki Note 8′ tanıtımından 1 ay önce. Note 9 dışında dedikodular Galaxy S10’un da erken tanıtılacağını işaret ediyor. Samsung’un S10‘u ocak ayında CES 2019‘da tanıtabileceği konuşuluyor. Firmanın katlanabilir telefonununsa şubat ayında MWC 2019 ortaya çıkabileceği söyleniyor. Bu giderek erkene alınan tanıtımlarınsa elbette sağlam sebepleri bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S9 istenileni veremedi

İlk sebep olarak Galaxy S9’un düşük satışları gösterilmiş. Galaxy S8 üzerine özellikle kamera tarafında yenilikler eklese de Galaxy S9 büyük bir değişimle gelmiyordu. Ne yazık ki amiral gemisinin satışları da beklentileri tutturamıyor. Bu da Note 9’un kurtarıcı olarak sahneye bir an önce çıkması gerektiği anlamına geliyor.

Apple rekabeti de yine bu aceleci tavıra debep oluyor. Yeni iPhone modelleri her yıl eylül ayında duyuruluyor. Samsung, amiral gemisi modelinin tanıtımını öne çekerek rekabette de öne geçmek istiyor.

İlgili Video

Galaxy Note 8 tanıtımı