reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 9 render

Samsung Galaxy S10’u gölgeye itecek Xiaomi Mi 9 kararı

Xiaomi Mi 9 için ortaya atılan tarihlerin hepsi yenisiyle değiştirildi. Çinli üretici tanıtımı Samsung Galaxy S10 tanıtımıyla aynı güne çekiyor.

Samsung Galaxy S10, tüm dikkatleri üzerine çekebilmek için 24 Şubat‘ta başlayacak Mobil Dünya Kongresi (MWC 2019) öncesinde, 20 Şubat‘ta tanıtımını gerçekleştirmeye hazırlanıyordu. Ancak Xiaomi, Koreli üreticinin tek başına tüm ilgiyi üzerine çekmesine izin vermeyecek gibi görünüyor. 19 Şubat’ta tanıtılması beklenen Xiaomi Mi 9 modelinin 20 Şubat‘ta tanıtılacağı ortaya çıktı. Tanıtım için hazırlanan resmi posterle beraber kesinleşen tarih, Çinli üreticinin spot ışıklarını üzerine çekeceğini işaret ediyor. MWC 2019 gibi kapsamlı etkinliklerin önemi, bireysel tanıtımlarla azalırken, firmalar da birbirinin önünü kesmeye devam ediyor. Bu tanıtımın, Samsung Galaxy S10 tanıtımını ne derece etkileyeceği ise şimdiden merak konusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S10 ile aynı olan Xiaomi Mi 9 tanıtım tarihi

Xiaomi Mi 9 neler sunuyor?

2017 çıkışlı Xiaomi Mi 6’nın tasarım ekibinin geliştireceği Mi 9’un 6,4 inçlik damla çentik tasarımıyla gelmesi bekleniyor. Snapdragon 855 işlemciden güç alacak yeni model işlemciyi 6 GB RAM ile destekleyecek. Pil tarafında ise karşımıza 3.500 mAh kapasiteli bir pilin çıkması bekleniyor. Pilin 27W’lık hızlı şarj desteği sunacağı da konuşulanlar arasında. Android 9 üzerine giydirilmiş MIUI 10 arayüzü ile kullanıcılarla buluşacak olan cihazda üçlü kamera sistemi yer alması da olası. Cihazın arka kamera kurulumunda 48 megapiksel + 12 megapiksel + 3D TOF sensörü / kamera tercihinde bulunulacağı söyleniyor. Fiyat olarak ise tahminler 436 dolarlık başlangıç fiyatı üzerinde duruyor. Ancak kesinleşmiş bilgiler 20 Şubat’ta bizlerle buluşacak.

İlginizi Çekebilir

Uygun fiyatlı Redmi Note 7 modeli