reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Uzun zamandır istenen Instagram özelliği nihayet göründü

Instagram, tarayıcıda sunduğu deneyimi geliştirmeye hazırlanıyor. Uzun zamandır istenen özelliklerden birinin test aşaması başladı.

Uzun bir süre sadece mobil uygulama olarak tasarlanan Instagram, tarayıcı tarafında çok kısıtlı özelliklerle kullanıcılarla buluşmuştu. Tarayıcıdan servise girdiğinizde fotoğrafları görüntüleme, beğenme, hikayeleri izleme gibi özelliklerin kullanılabiliyor olunmasına karşın, mesaj atma özelliği ne yazık ki yer almıyordu. Özellikle işletme hesabı yürüten kullanıcılar için telefonla iletişim kurma zorunluluğu giderek zorlaşırken platformun sonunda tarayıcı üzerinden de mesaj gönderme özelliği için testlere başladığı ortaya çıktı. Uygulamalar üzerine araştırmalar yapan Jane Manchun Wong’un fark ettiği bu özellik hem masaüstü tarayıcıda hem de mobil tarayıcıda çalışıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önce uygulaması çıkmıştı şimdi masaüstü desteği geliyor

Instagram ilk kullanıma sunulduğunda, mesajlaşma platformun odak noktası değildi. Hatta kullanıcılara mesaj atma özelliği dahi daha sonradan platforma eklenmişti. Öte yandan zaman ilerledikçe Instagram’ın bu alana ne kadar önem verdiği de daha net anlaşılıyor. 2017 yılında platforma özel mesajlaşma uygulaması Direct‘i indirmeye sunularak, Messenger benzeri bir ayrıma gidilmişti. Hala platform üzerinden mesaj gönderilebiliyor elbette. Ancak kullanıcıların sadece mesajları görüntülemek için kullandığı bir uygulama da bulunuyor. Şimdi ise mesajlaşma özelliğinin tarayıcıya taşınması ise, platform için birebir iletişimin ne kadar önemli hale geldiğini gösteriyor.

Şimdilik test aşamasında olan özelliğin ne zaman kullanıcılara dağıtılacağı ise ne yazık ki bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

Platformun IGTV güncellemesi