reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram kullanıcılarının uzun zamandır beklediği tarayıcı desteği göründü

Instagram her ne kadar ağırlıklı olarak mobil tarafta hayatına devam etse de servise tarayıcıdan ulaşmak da mümkün oluyor. Tarayıcı tarafı uzun zamandır istediği özelliğe yakında kavuşabilir.

Instagram mobil olarak başladığı hayatında bir süre sonra masaüstünde de kullanıcıların erişebilmesi için tarayıcı desteği getirmişti. Böylece tarayıcı üzerinden hesabınıza giriş yaparak da paylaşılan gönderileri görmek mümkün oluyordu. Ancak tarayıcı tarafında platformun sunduğu özellikler hayli kısıtlı. Kendi profilinizi, zaman akışını, size gelen bildirimleri, arkadaşlarınızın hikayelerini ve keşfet sekmesini görebildiğiniz tarayıcı versiyonu; fotoğraf paylaşma, hikaye paylaşma gibi özellikler sunmuyor. Daha da ötesi, özel mesajlarınızı tarayıcı üzerinden görüntüleyemiyor veya cevaplayamıyorsunuz. Şimdi bu mesaj sorunu ortadan kalkacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram, tarayıcı versiyonuna özel mesaj desteği getiriyor

Tersine mühendislikle platformun getireceği pek çok özelliği önceden müjdeleyen Jane Manchun Wong, Instagram’ın tarayıcı versiyonu için özel mesajlaşma özelliğinin yakında geleceğini müjdeledi. Profil, Bildirimler ve Keşfet ikonlarının yanına bir de Mesaj ikonu dahil oluyor. Bu yeni sekmeyle beraber mobil uygulamaya girmeden size gelen mesajları görüntüleyip yanıtlayabiliyor, grup konuşmaları oluşturabiliyorsunuz. Aynı zamanda tıpkı Messenger’ın masaüstü versiyonunda olduğu gibi paneli üçe bölen Instagram sağ tarafta da mesajlaştığınız kişinin ya da grup konuşmasının bilgilerini listeliyor.

Masaüstüne gelen yeni destekle beraber platform içinde sık mesajlaşanlar için de iletişim daha kolaylaşıyor. Özellik şimdilik test aşamasında bu sebeple son kullanıcıya ulaşacağı tarih net değil.

İlginizi çekebilir

Netflix Türkiye Ekim 2019 programı