reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram stalker’larını üzecek ikinci büyük değişiklik

Instagram, Takip sekmesini kaldırdıktan sonra stalker’ları üzecek ikinci adımı da attı. Platformun yeni değişikliği sizi hesabınıza girmeye zorluyor.

Instagram yeni özelliklerle platformu geliştirmeye devam ederken, yeni değişikliklerle de kullanım dinamiklerinde bazı oynamalar yapıyor. Geçtiğimiz haftalarda takip ettiğiniz kişilerin beğendiği, yorum yaptığı ve arkadaş olduğu kişileri görebildiğiniz Takip sekmesi platformdan kaldırılmıştı. Bunun sebebi olarak ise kullanıcıların aktivitelerinin her zaman görünür olmasını istemeyebilecekleri gösterilmişti. Çoğu kullanıcının uygulamanın böyle bir özelliği dahi olduğunu bilmediği ise özellik kaldırılınca ortaya çıkmıştı. Şimdi ikinci değişiklik ise tarayıcı üzerinden herkese açık bir profile girdiğinizde sizi hesabınıza girmeye zorlayacak cinsten.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram yeni düzenlemesini yayına aldı

Pek çok kullanıcı yanlışlıkla beğeni atmamak için çoğu zaman herkese açık profilleri tarayıcı üzerinden görüntülüyor. Bu sayede fotoğraflara bakarken mobildeki “el kayması” olmuyor ve risksiz bir şekilde profil görüntülenebiliyor. Yeni güncellemeyle beraber ister bilgisayarınızda ister telefonunuzda tarayıcı üzerinde profil görüntülüyorsanız uygulama artık hesabınıza girmenizi istiyor. Önce herkese açık bazı gönderiler listeleniyor. Ancak listede aşağı doğru inip birkaç gönderiyi geçince Instagram uygulamaya giriş yapmanızı istiyor ve gönderileri görüntüleyemiyorsunuz.

Facebook tarafından yapılan açıklamada Platforma giriş yapmadıysanız herkese açık profillerin sadece bir kısmını görebiliyorsunuz. Daha sonra giriş yapmanız isteniyor. Bu değişimin sebebi insanların Instagram’da yayınlanan fotoğrafları görmesine yardımcı olurken onları Instagram’ın sunabileceği en iyi deneyime yönlendirmek.” diyor. Bu yöntem platformda açılan sahte hesapların sayısını artıracak gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Daktilo nostaljisi yaşatan mekanik klavye: Penna Red