reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için takip edilenler listesini sıralama [Nasıl yapılır?]

Instagram üzerinde takip ettiğiniz kullanıcıların sıralaması ne yazık ki karışık halde profilinizde yer alıyor. Ancak yeni özellikle sıralamayı değiştirebilirsiniz.

Instagram karmaşık algoritmasıyla bazen kullanıcılar için zorlayıcı bir platform oluyor. Öyle ki takip ettiğiniz kullanıcılar listesi bile bu algoritma odaklı düzene göre sıralanıyor. En çok etkileşimde bulunduğunuz kullanıcılar en üst sırada yer alıken örneğin 10 dakika önce takip ettiğiniz ancak adını hatırlayamadığınız bir hesap takipçi listesinde kaybolup gidebiliyor. Ancak yeni güncellemeyle beraber bunun önüne geçmek mümkün. Artık takip ettiğiniz kişilerin listesini kronolojik olarak sıralayabiliyorsunuz.

instagram

Instagram özelliği ilk takip edilen hesabı buluyor

Artık profiliniz üzerinden Takip seçeneğine tıklarsanız ekranda Sırala diye bir opsiyon daha beliriyor. Sırala: Varsayılan olarak görünen seçeneği sağındaki ok ikonuna tıklarsanız Takip Etme Tarihi: En Yeni ve Takip Etme Tarihi: En Eski seçeneklerinden birini seçenerek takip edilen listenizi kronolojik olarak dizmeniz mümkün. Böylece platform üzerinde ilk takip ettiğiniz profillere de ulaşabiliyorsunuz. Tabii ilk takip ettiğiniz hesabı sonra takipten çıktıysanız kronolojik olarak size en eski hesabı gösterecektir. En yeniden eskiye listeleme ise şüphesiz pek çok kullanıcının tercih edeceği versiyon olacaktır diye düşünüyoruz.

İlginizi çekebilir

Google’dan öğrenme odaklı yeni uygulama: Tangi