reklamı kapat

POPÜLER

Instagram’da takipçi dedektifliği yapanlara sevindirici haber

Instagram‘da eksikliği en çok hissedilen özelliklerden biri sizi takip eden kullanıcıları profillerinden görememek. Twitter’da yer alan bu özellik Instagram’da olmadığı için üçüncü parti uygulamaları tercih eden ve adeta dedektiflik yapan kullanıcılar yakında buna ihtiyaç duymayacak.

Twitter’ın en güzel özelliklerinden biri takip ettiğiniz ya da etmediğiniz kişilerin profillerine bakarak sizi takip edip etmediklerini görüntüleyebiliyor olmak. Instagram’da yer almayan bu özellik yüzünden takip-takipçi listesi karşılaştırması yapan kullanıcılar dahi var. Takip ettiğiniz arkadaşlarınızın sizi takipten çıkarıp çıkarmadığını öğrenmenin bir diğer yolu da üçüncü parti uygulamalar elbette. Ancak yakında tüm bunlara gerek kalmayacak.


Görünen o ki Instagram bazı Android kullanıcılarında yeni özelliğini deniyor. Bu özelliğe göre bir kişinin profiline girerek sizi takip edip etmediğini görüntüleyebiliyorsunuz. Profil biyografisinin hemen altında yer alan ibare kişinin takip durumunu ortaya seriyor. Muhtemelen takip ettiğiniz kişi listesini hafifletmenize sebep olacak ve takipçi kasmak isteyen hesapları ayıklamanızı sağlayacak bu özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman geleceği ise şimdilik belirsiz. Tabii istenen tüm izinleri vermeye razıysanız hala üçüncü parti uygulamalardan kimin sizi takibi bıraktığını görebilirsiniz.