reklamı kapat

POPÜLER

Selena Gomez Instagram

Instagram’ın en çok takip edilen kullanıcısı değişti

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, en çok takip edilen kullanıcılar listesinde zirvede uzun zamandır aynı ismi taşıyordu: Selana Gomez. Ancak Gomez’in taht macerası şimdilik son bulmuş gibi görünüyor.

Hemen her sosyal platformunda olduğu gibi Instagram da taht savaşlarına ev sahipliği yapıyor. Popüler fotoğraf paylaşım uygulamasında en çok takip edilen kullanıcı ise uzun bir süredir şarkıcı Selena Gomez idi. Ancak Gomez, sosyal ağdaki tahtından indirildi. Gomez’in yerini alan isim ise ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo‘dan başkası değil. Birbirlerine çok yakın takipçi sayısına sahip olan ikiliden Cristiano Ronaldo 144 milyon 391 binin üzerinde takipçiyle öne geçti. Gomez ise 144 milyon 341 bin civarında takipçiye sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram diyeti

Selena Gomez’in listede ikinci sıraya düşmesinin sebeplerinden biri şarkıcının Instagram’a ara vermesi. 1 ay önce platforma ara vermeye karar veren Selena Gomez, bir aylık süre içinde kendini hatırlatmayınca takipçi sayısında yeterli artış olmamış haliyle. Gomez’in tutkulu bir Instagram hayranı olduğunu söylemek de zor. Bu sebeple bu değişim kendisini çok da etkilememiş olabilir.

Ronaldo’nun bu kadar takipçiye sahip olması ise şaşırtıcı değil. ESPN, yıldız futbolcuyu “Gezegenin en ünlü atleti” ilan etmişti. Ronaldo maç sevinçleri ve idmanlar dışında günlük hayatından kareleri de hesabı üzerinden takipçileriyle paylaşıyor. En çok takip edilen ilk 10 kullanıcı listesi ise şu şekilde:

● Cristiano Ronaldo – 144 milyon takipçi
● Selena Gomez – 144 milyon takipçi
● Ariana Grande – 132 milyon takipçi
● Kim Kardashian – 119 milyon takipçi
● Beyoncé – 119 milyon takipçi
● Dwayne Johnson – 119 milyon takipçi
● Kylie Jenner – 117 milyon takipçi
● Taylor Swift – 112 milyon takipçi
● Neymar – 104 milyon takipçi
● Justin Bieber – 102 milyon takipçi

İlginizi çekebilir

Hikayeler özelliğine SoundCloud desteği