reklamı kapat

POPÜLER

CARSON, CA - MAY 14: Singer Ariana Grande performs on stage at KIIS FM's Wango Tango 2016 at StubHub Center on May 14, 2016 in Carson, California. (Photo by Mike Windle/Getty Images)

NEW YORK - JUNE 22: Singer Beyonce Knowles attends the national "Show Your Helping Hand" hunger relief initiative kickoff at Madison Square Garden on June 22, 2009 in New York City. (Photo by Bryan Bedder/Getty Images for Exponent PR)

LAS VEGAS, NV - APRIL 06: Singer/songwriter Taylor Swift attends the 49th Annual Academy Of Country Music Awards at the MGM Grand Garden Arena on April 6, 2014 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Jason Merritt/Getty Images)

Instagram

HOLLYWOOD, CA - JULY 17: Model Kendall Jenner arrives at the Los Angeles premiere of 'Valerian and the City of a Thousand Planets' at TCL Chinese Theatre on July 17, 2017 in Hollywood, California. (Photo by Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)

Instagram’ın en fazla takipçili ünlüleri

03 Aralık 2017

Gündelik hayatımızın bir parçası haline gelen Instagram ünlüler için de fazlasıyla önemli bir platform. Burada yaptıkları paylaşımlar sayesinde istedikleri gibi bir imaj yaratmaya veya varolan imajlarını korumaya çalışıyorlar. Takipçi sayıları arttıkça ne kadar popüler oldukları da anlaşılıyor.

Tahmin edebileceğiniz üzere bu popülerlik de ünlülere fazlasıyla olumlu geri dönüş sağlıyor. İstedikleri rolleri daha rahat almalarının yanı sıra Instagram’daki sponsorlu paylaşım başına elde ettikleri kazanç da çoğalıyor. Instagram’ın bu yıl özelinde paylaştığı verilere bakılırsa bu alanda Selena Gomez rakipsiz görünüyor. 130 milyondan fazla takipçisi bulunuyor. Onu ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo 116 milyon ve genç şarkıcı Ariana Grande ise 115 milyon takipçiyle izliyor. Dördüncü sırada ise bu senenin en fazla beğenilen fotoğrafının sahibi Beyoncé karşımıza çıkıyor. Onun takipçi sayısı ise şimdilik 108 milyon.

Instagram’ın en çok takip edilen ünlüleri

  1. Selena Gomez (@selenagomez) – 130M+ Followers
  2. Cristiano Ronaldo (@cristiano) – 116M+ Followers
  3. Ariana Grande (@arianagrande) – 115M+ Followers
  4. Beyoncé (@beyonce) – 108M+ Followers
  5. Kim Kardashian West (@kimkardashian) – 104M+ Followers
  6. Taylor Swift (@taylorswift) – 104M+ Followers
  7. Kylie Jenner (@kyliejenner) – 99.5M+ Followers
  8. Dwayne Johnson (@therock) – 96M+ Followers
  9. Justin Bieber (@justinbieber) – 93.9M+ Followers
  10. Kendall Jenner (@kendalljenner) – 84.8M+ Followers