reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Instagram sahte hesapları sildi, gerçekler ortaya çıktı

Geçtiğimiz günlerde 300 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşan fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, yakın zamanda sahte hesapları sileceğini duyurmuştu. Dün akşam bunu gerçekleştiren Instagram ünlü isimlerden genç kullanıcılara kadar büyük tepkiler aldı.

Sosyal ağ hesaplarındaki takipçi sayısı sosyal medya ünlüsü olma yolundaki kapıları aralarken aynı zamanda hesap sahibinin itibarını da etkileyen bir etmen olarak görülüyor. Bu noktada internet üzerinde takipçi sayısını artırmak bir yarışa dönüşürken kullanıcıların “takipçi satın alma” gibi yöntemlerle hesaplarının itibarını arttırdığı da gözle görülmeyen gerçekler arasındaydı. Ancak Instagram tüm sahte hesapları silince gerçekler ortaya çıktı.

instagram
Bir gecede milyonlarca takipçi kaybeden ünlülerin şaşkınlığı ise Twitter‘ın yeni tartışma konusu haline geldi. Justin Bieber‘ın Instagram hesabı 3,5 milyon takipçi kaybederken Akon‘un hesabı 4,3 milyon’dan 1,9 milyona düştü. Amerikalı rapçi Mase ise bir gecede 1,6 milyon takipçiden 272 bin takipçiye düşünce Instagram hesabını tamamen kapattı. Ünlülerin yanı sıra oldukça kızgın pek çok Instagram kullanıcısı, Instagram’in resmi sayfasına yorumlar atarak takipçilerini geri istedi. Instagram’ın en çok takip edilen 100 kullanıcı listesine buradan ulaşabilir ve bir gecede kaç kullanıcı kaybettiklerini hazırlanan tabloda görebilirsiniz.