reklamı kapat

POPÜLER

Kulaklarınız iPhone 5 ve iPhone 5s’e emanet

Evde göz muayenesi yapabilmeyi mümkün kılan cihazın ardından şimdi de kulak muayenesi yapabilen Cellscope isimli cihaz satışa sunuldu.

Oto Home ve Oto Pro olmak üzere iki farklı modeli bulunan Cellscope, doktorların yanı sıra ailelerin de kullanabileceği bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Şimdilik yalnızca iPhone 5 ve iPhone 5s ile uyumlu olan cihaz, telefonun kamerasına takılarak kullanılabiliyor. Doktorların muayene için kullandıkları otoskopa oldukça benzeyen Cellscope Oto Home ile kaydedilen videolar doktora gönderilebiliyor. Bu sayede doktora gitmeye gerek kalmadan hastalıkları önceden tespit etmek mümkün oluyor.

Tabii bu hizmetin bir de bedeli var. Muayene için doktorla konuşma yapmak istendiğinde 49 dolar ödeme yapılması gerekiyor. İlk muayene için ise herhangi bir ücret ödenmiyor. Cellscope’un Oto Home paketi 79 dolar fiyat etiketiyle satılıyor. Şu an için ön sipariş alan cihaz, şu an için yalnızca Amerika’nın belirli bölgelerine gönderiliyor.

Profesyonel kullanım için hazırlanan Oto Pro ise 249 dolar fiyat etiketine sahip. Doktorların kullanımına uygun olarak daha gelişmiş özellikleri içeren cihaz ile kaydedilen videolar düzenli bir şekilde saklanabiliyor. Ayrıca söz konusu modele 1 yıl boyunca ücretsiz olarak yazılım desteği veriliyor.