reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Fenomenleri paniğe sürükleyen Instagram hatası

Instagram yepyeni bir sorunla boğuşuyor. Özellikle çok takipçili hesapların fark ettiği yeni sorun bir gecede pek çok kullanıcının takipçi sayısında ciddi bir azalmaya sebep oldu.

Instagram geçtiğimiz aylarda sahte takipçileri sileceğini açıklamıştı. Dün gece ise bir anda bazı kullanıcılar ciddi oranda takipçi kaybettiğini fark etti. Ancak bu değişim Instagram’ın platformdaki sahte hesapları silme girişimi olmadığı kısa sürede anlaşıldı. Sistemdeki bir hata yüzünden kullanıcıların takipçi sayısında oynama olduğunu belirten fotoğraf paylaşım uygulaması Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu sözlere yer veriyor: “Bazı kullanıcıların takipçi sayılarında değişime sebep olan bir sorun olduğunun farkındayız. Sorunu en kısa sürede çözmek için çabalıyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sahte takipçi temizliği değil

Yüksek takipçili fenomenlerin fark ettikten sonra Twitter üzerinde dile getirdiği bu durumun ardından kullanıcılar olayı sahte takipçi temizliği olarak düşünüp durumu şakaya vursa da platformun açıklamasıyla sorunun öyle olmadığı belirtiliyor.

Bazı kullanıcılar ise takip ettikleri kişilerin takipçi listelerinden çıktığını kaydediyor. Platformun bu hatayı nasıl düzelteceği merak konusu. Ancak yapılan açıklama hatanın 14 Şubat’ta Türkiye saati ile 20:00’a kadar çözüleceği yönünde. Probleme neyin sebep olduğu ise şimdilik açıklanmadı.

İlginizi çekebilir

Netflix’in platform için sunduğu hikaye desteği