reklamı kapat

POPÜLER

Instagram ünlüsünün “şahane seyahat fotoğrafları” sahte çıktı

18 Temmuz 2017

Instagram her sosyal medya platformu gibi kendi ünlülerine sahip. Buradaki fenomenlerin farkı ise paylaştıkları şahane fotoğraflar. Kimileri günlük hayattan kareler çekerken, kimileri seyahatlerini ölümsüzleştiriyor. Yaptıkları paylaşımlarla binlerce hatta milyonlarca takipçiye hitap edebiliyor. Takipçi sayıları arttıkça reklam almaya ve ciddi bir gelir elde etmeye başlıyorlar. Ancak görünen o ki Instagram fenomeni Amelia Liana‘nın meşhur fotoğrafları pek de gerçek değilmiş.

460 bin takipçiye sahip olan Amelia Liana kendini moda, bakım ve seyahat bloggerı olarak tanımlıyor. Bu kapsamda kullandığı ürünleri, gittiği yerleri ve giydiği kıyafetleri takipçileriyle paylaşıyor. Asıl problem ise seyahat fotoğraflarında. Paylaştığı her kare kusursuz bir güzelliğe sahip. Bu da takipçilerinin onu hayranlıkla izlemesine neden oluyor. Fakat bu fotoğraflara dikkatli bir şekilde bakıldığında birçoğunun gerçekle alakası olmadığı anlaşılıyor.

Amelia Liana’nın sahtekarlığı New York‘ta paylaştığı şahane bir kareden dolayı gün yüzüne çıktı. Manhattan’daki Rockerfeller Center‘dan çektiğini dile getirdiği fotoğrafta New York manzarasının güncel olmadığı fark edildi. Normalde Amelia’nın bulunduğu noktadan Özgürlük Kulesi‘nin de görünüyor olması lazım. Fakat Amelia Liana’nın photoshopladığı kare dört seneden eski olmalı ki, bu ikonik bina karede yer almıyor. Bunun yanında yansımalar da sorunlu görünüyor. Bu karenin ardından Amelia Liana’nın paylaştığı diğer fotoğraflar da mercek altına alındı. Birçoğunun üzerinde fazlasıyla oynandığı anlaşıldı. Örneğin Tac Mahal‘in önündeki fotoğrafında bu turistik mekan neredeyse tamamen boş görünüyor. Fakat onun ziyaret ettiği dönemde Tac Mahal’in bu kadar boş olması imkansız gibi bir şey.

Amelia Liana‘nın takipçi kazanmasına yardımcı olan fotoğrafların bir kısmını haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz. Instagram hesabına ise buradan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR