reklamı kapat

POPÜLER

samsung galaxy s8

Samsung, Galaxy S8’in satışlarından memnun

Son zamanlarda gözler Samsung Galaxy Note 8’in üzerinde olsa da Galaxy S8 satışları hızla artmaya devam ediyor. Geçen yıla göre tasarımda çok önemli değişikliklere giden ve neredeyse çerçevesiz ekranlı Galaxy S8’i piyasaya süren Samsung’un bu hamlesi tüketici tarafında istenen yankıyı bulmuşa benziyor. Güney Koreli şirketin mobil bölümünün başındaki isim olan Dong Jin Koh, Samsung Galaxy S8 satışlarıyla ilgili olarak önemli bir açıklamada bulundu.

Geçen haftalarda bir analist Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın satış rakamlarıyla ilgili olarak karanlık bir tablo çizmişti. Galaxy S8 satışlarının iyice yavaşladığı ve toplam satış rakamlarının Galaxy S7’nin gerisinde kalacağı söylenmişti. Ancak Samsung’un yaptığı açıklama bunun tam aksini işaret ediyor. DJ Koh yaptığı açıklamada söz konusu tahminleri yalanlıyor ve şirketin en yeni amiral gemisi modeli olan Galaxy S8’in geçen yıl piyasaya sürülen Galaxy S7’yi geride bıraktığını belirtiyor.

Koh konuyla ilgili oran vermekten de çekinmiyor. Açıklamaya göre Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ bir önceki modele göre yüzde 15 oranında daha yüksek satış rakamına ulaşmış durumda. Ayrıca cihazın satışlarının önümüzdeki aylarda düşme eğilimi göstermediği belirtiliyor. Samsung Galaxy Note 8’in çıkışıyla birlikte Galaxy S8 satışlarında ne gibi değişiklik olacağını hep birlikte göreceğiz.