reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Tab S7

120 Hz’lik Samsung Galaxy Tab S8 ailesinin çıkışıyla ilgili son iddia

Samsung Galaxy Tab S8 ile ilgili ilk detaylar ortaya çıkmıştı. Bu bilgilerin ardından tabletin çıkış dönemiyle ilgili bir iddia da ortaya çıktı.

Samsung’a yakın kaynaklar Galaxy Tab S8 ve Galaxy Tab S8 Plus’ın bu yılın ağustos ayında tanıtılacağını söylüyor. Tabletin büyük bir ihtimalle ağustos veya en geç eylül ayında satışa sunulması bekleniyor. Kaynaklar, yeni tabletlerdeki değişikliklerin çok fazla olmayacağını ifade ediyor. Bir önceki modelde olduğu gibi tabletin iki farklı ekran boyutuyla geleceği konuşuluyor. Samsung’un 11 inçlik modelde 120 Hz LCD ekrana, 12,4 inçlik modelde ise 120 Hz AMOLED ekrana destek vereceği iddia ediliyor. Bu yıl amiral gemisi akıllı telefonlarda da göreceğimiz Snapdragon 888 işlemcisinin yer alacağı tabletlerde 8 GB veya 12 GB RAM’in kullanılacağı söyleniyor. Yüksek RAM miktarı sayesinde tabletlerin sekmeler arasındaki geçişlerde hızlı bir performans sergilemesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni modellerdeki ekranların ve parmak izi sensörün bir önceki modelle aynı olacağı ifade ediliyor. Samsung’un 11 inçlik modelde 120 Hz LCD ekrana, 12,4 inçlik modelde ise 120 Hz AMOLED ekrana destek vereceği dile getiriliyor. Ufak ekranlı modelde 8.000, büyük ekranlı modelde ise 10.900 mAh kapasiteli pil kullanılacağı belirtiliyor. 25 wattlık hızlı şarj ise tablette yer alması beklenen özellikler arasında.

Samsung Galaxy Tab S8 modellerinin fiyatları ne kadar olacak?

Yeni modellerin satış fiyatlarının bir önceki modellerle aynı olması bekleniyor. Galaxy Tab S7’nin başlangıç fiyatının 649 dolar, Galaxy Tab S7 Plus’ın başlangıç fiyatının ise 849 dolar olduğunu hatırlatalım.

Haberde kullanılan görsel Samsung Galaxy Tab S7’ye aittir

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın