reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

iPhone 12 satın almayı düşünenlere indirim fırsatı

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru satışa sunulan iPhone 12 modelinin fiyatı düştü. Piyasadaki başlangıç fiyatı 10.999 TL olan iPhone 12’nin 64 GB’lık versiyonu şu anda 10.649 TL‘ye satılıyor.

Apple’ın fiyat performans odaklı telefon modelleri arasına katılan iPhone 12, beyaz, siyah, yeşil, kırmızı ve mavi olmak üzere beş farklı renk seçeneğiyle geliyor. iPhone 11’de LCD ekran tercih eden Apple, yeni modelle birlikte OLED ekrana geçiş yapıyor. OLED teknolojisi sayesinde yeni model bir önceki modele kıyasla daha derin siyah renkler sunuyor. 6,1 inç boyutunda Super Retina XDR OLED ekranın tercih edildiği telefonda 2.532 x 1.172 piksel çözünürlük değeri kullanılıyor. Telefon True Tone teknolojisine de destek veriyor.  True Tone, beyaz dengesini ayarlayarak ekrandaki görüntülerin daha doğal görünmesini sağlıyor. Pro ailesinde olduğu gibi iPhone 12 modeli de gücünü A14 Bionic’ten alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 kamera performansıyla fark yaratıyor

Bir önceki modelin kamerasında F/1.8 diyaframlı 12 megapiksel kamera yer alırken, yeni modelin 12 megapiksellik kamearasında F/1.6 diyafram kullanılıyor. F/1.6 diyafram sayesinde düşük ışıkta daha aydınlık fotoğraflar çekilebiliyor. Apple’ın belirttiğine göre yeni modelin geniş açı kamerası yüzde 27 daha fazla ışık yakalayabiliyor.  Saniyede 60 kare 4K video kaydı da kullanıcılara sunuluyor. Telefonun detaylı incelemesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

iPhone 12

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın