reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp Telegram

WhatsApp’tan Telegram’a geçmeyi kolaylaştıracak yenilik geldi

WhatsApp tarafındaki gizlilik endişeleri üzerinden yükselişe geçen Signal ve Telegram önemli adımlar atmaya devam ediyor.

WhatsApp geriye düştüğü için ocak ayının üç haftasında Signal uygulamasına 7,5 milyon yeni kullanıcı geçti. Burada en büyük kazanım daha önce de söylediğimiz gibi Telegram tarafında oldu. Uygulama ilk üç haftada tam 25 milyon yeni kullanıcı kazandı. Bundan dolayı Telegram önemli bir özellik geliştirdi. Artık herkes için aktif edilen özellik, kişilerin iOS ve Android tarafında WhatsApp görüşme arşivlerini Telegram’a aktarmasına / taşımasına imkan tanıyor. Bu sayede yeni platforma geçerken sıfırdan bir başlangıca gerek kalmıyor. Bu güzel bir özellik çünkü çoğu kişi için arşiv içerikleri büyük önem arz ediyor. Firmanın aktarmanın nasıl yapılacağını gösterdiği video ise hemen aşağıda yer alıyor.

WhatsApp hakkında açıklamalar sürüyor

WhatsApp halen bilmeyenler için kişilerin karşısına geçtiğimiz haftalarda yeni bir gizlilik politikası çıkardı. Bu herkes için zorunlu olan ve kabul etmeden WhatsApp‘ın kullanılamayacağı yeni dönemde Facebook ile hiç olmadığı kadar yüksek oranda WhatsApp verisi paylaşılacaktı. Normalde bu zorunlu yeni dönem için 8 Şubat 2021 tarihi verilmişti. Ancak dünya genelinde artan tepkiler yüzünden firma bu süreyi ertelemek zorunda kaldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte bu yeni süreç hakkında konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, WhatsApp’ın zorunlu güncellemesine ilişkin ”Farklı ülkelerde farklı tutum içerisine girilmesi çifte standarttır” cümlesini kurdu. WhatsApp’ın yeni dönemi yasalar gereği Avrupa Birliği ülkelerini kapsamıyor. Doğal olarak bu durum Türkiye gibi diğer ülkelerde çok ciddi tepkiler oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti