reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp için yakında getirilecek faydalı yenilik

WhatsApp, gizlilik endişeleri üzerinden geriye düşmeye devam ediyor ancak geliştirmeler de hep söylediğimiz gibi sürüyor.

WhatsApp Web ve Masaüstü sürümlerine en son linklenen telefonlar üzerinden girişte parmak izi ya da yüz tanıma kullanma özelliği gelmişti. Yakında ise uygulamaya bir videoyu karşı tarafa göndermeden önce sessize alma özelliği eklenecek. Şimdilik aktif olarak test edilen özellik, kağıt üzerinde çok güzel duruyor. Bu sayede bazı özel videolar gönderilirken karşı tarafa sık sık yazılan “sesi kısarak izle” uyarısına gerek kalmayacak.

WhatsApp neden sürekli olarak gündemde?

Çünkü WhatsApp kişilerin karşısına geçtiğimiz haftalarda yeni bir gizlilik politikası çıkardı. Bu herkes için zorunlu olan ve kabul etmeden WhatsApp‘ın kullanılamayacağı yeni dönemde Facebook ile hiç olmadığı kadar yüksek oranda WhatsApp verisi paylaşılacaktı. Normalde bu zorunlu yeni dönem için 8 Şubat 2021 tarihi verilmişti. Ancak dünya genelinde artan tepkiler yüzünden firma bu süreyi ertelemek zorunda kaldı. Yeni tarih Facebook tarafından 15 Mayıs olarak açıklanmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada WhatsApp tüm açıklamalarına ve erteleme kararına rağmen geriye düşmeye devam ediyor. Açıklandığı kadarıyla ocak ayının üç haftasında Signal uygulamasına 7,5 milyon yeni kullanıcı geçti. Burada en büyük kazanım Telegram tarafında oldu. Uygulama ilk üç haftada tam 25 milyon yeni kullanıcı kazandı. Bu arada Bip gibi yerli uygulamalar da WhatsApp’ın düşüşünden faydalandı ve onlar da kullanıcı sayılarını ciddi oranda artırdı.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti