reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp için beklenen faydalı paylaşım yeniliği çıktı

WhatsApp, gizlilik endişeleri üzerinden geriye düşüyor ancak yeni özellikler de gelmeye devam ediyor. İşte son faydalı yenilik;

WhatsApp için ilk müjdesi geçtiğimiz ay verilen içerik desteği an itibarıyla kullanıma sunuldu. Uygulamaya bir videoyu karşı tarafa göndermeden ya da paylaşmadan önce sessize alma özelliği eklendi. Firma yaptığı duyuruda “videoları bir hikaye ya da sohbet penceresinde atmadan önce sessize alabileceksiniz” açıklamasını yapıyor. Bu özellik gerçekten çok güzel duruyor. Bu sayede bazı özel videolar gönderilirken karşı tarafa sık sık yazılan “sesi kısarak izle” uyarısına gerek kalmıyor. Yakında herkes için çıkacak özellik, ilk olarak Android tarafına geliyor. Video içeriklerindeki sesin hemen her platformda standart olarak kapalı gelmesi gerekiyor. Çünkü birçok kişi bunu istiyor.

WhatsApp neden sürekli olarak gündemde?

Çünkü WhatsApp kişilerin karşısına geçtiğimiz haftalarda yeni bir gizlilik politikası çıkardı. Bu herkes için zorunlu olan ve kabul etmeden WhatsApp‘ın kullanılamayacağı yeni dönemde Facebook ile hiç olmadığı kadar yüksek oranda WhatsApp verisi paylaşılacaktı. Normalde bu zorunlu yeni dönem için 8 Şubat 2021 tarihi verilmişti. Ancak dünya genelinde artan tepkiler yüzünden firma bu süreyi ertelemek zorunda kaldı. Yeni tarih Facebook tarafından 15 Mayıs olarak açıklanmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp tüm açıklamalarına ve erteleme kararına rağmen geriye düşmeye devam ediyor. Açıklandığı kadarıyla ocak ayının üç haftasında Signal uygulamasına 7,5 milyon yeni kullanıcı geçti. Burada en büyük kazanım Telegram tarafında oldu. Uygulama ilk üç haftada tam 25 milyon yeni kullanıcı kazandı. Bu arada Bip gibi yerli uygulamalar da WhatsApp’ın düşüşünden faydalandı ve onlar da kullanıcı sayılarını ciddi oranda artırdı.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti