reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14.4.2 iOS 14.5 Siri

iOS 14 için açıklanan oldukça iyi adaptasyon değerleri

Teknoloji devi Apple, iOS 14 için güncel adaptasyon rakamları paylaştı. Değerler tahmin edebileceğiniz gibi oldukça yüksek çıktı. İşte detaylar;

Süreç direkt olarak Apple tarafından yönetildiği için yeni iOS sürümleri Android dünyasına göre çok daha çabuk yayılıyor. İşte bunun için çıkan son rakamlar, iOS 14 işletim sisteminin şu an son dört yılda çıkan tüm iPhone’ların yüzde 86’sında yüklü olduğunu gösteriyor. Tüm iPhone’ların ise yüzde 80’inde iOS 14’ün olduğu Apple tarafından açıklanıyor. Son dört yılda çıkan tüm iPad’lerin ise yüzde 84’ünde iOS 14’le aynı temeli paylaşan iPadOS 14 yüklü bulunuyor. Tüm iPad’lerin ise yüzde 70’inde iPadOS 14’ün olduğu yine Apple tarafından açıklanan değerler arasında yer alıyor. Bu rakamlar gerçekten oldukça yüksek görünüyor.

iOS 14 değerleri çok iyi görünürken, iOS 14.5 ile önemli yenilikler geliyor

iOS 14.5 ve aynı zamanda iPadOS 14.5 ile kişiler iPhone ve iPad’lerin yerleşik müzik servisini / uygulamasını seçebilecek. Yeni dönemde kişiler Apple Müzik yerine Deezer, Spotify ya da YouTube Music servislerini standart müzik uygulaması olarak belirleyebilecek. iOS 14.5 içerisinde Apple Maps’e de güzel bir yenilik de gelecek ve kişisel kaza / radar / yol bakım çalışması bildirimi yapılabilecek. 14.5 ile birçok yeni emoji getirecek firma, beta sürümden öğrenildiği kadarıyla sürümle kişilerin maske takarken dahi Face ID ile telefonlarını açabilmesine imkan tanıyacak. Ancak bunun için kesinlikle kilidi açılmış bir Apple Watch‘a ihtiyaç duyulacak. Yani sistem onayı saatten alacak. Aynı şekilde Apple Watch üzerinden iPhone’lar da kilitlenebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu özellik pandemi döneminde çok güzel olacak. Apple hatırlarsınız daha önce de Face ID için bir maske güncellenmesi yapmış ve sistemin maskeyi algılar algılamaz şifre sormasını sağlamıştı. Bu arada 14.5 ile PS5 ile Xbox Series X oyun kumandalarına da destek verilecek. Bu destek elbette iPad için de olacak.

İlginizi Çekebilir

Ford’un yeni otomobil güvenlik sistemiyle tanışın