reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes A-Serisi

Mercedes A-Serisi için makyaj yolda; işte bizi bekleyen değişimlerden ipuçları

İç ve dış tasarımda moden dokunuşları beraberinde getirecek olan yeni Mercedes A-Serisi, prototipi üzerinden mesajlar vermeye başladı.

Sedan versiyonun Avrupa pazarına getirilmesiyle birlikte yepyeni bir meydan okumanın içerisine alınan A-Serisi, Mercedes için kompakt sınıftaki kilit oyuncular arasında. Yaklaşık üç yıldır satışta olan üçüncü nesliyle birlikte tasarım ve kokpit dinamikleriyle sınıf atlayan model için 2022 yılı bir dizi makyaj operasyonlarını beraberinde getirecek. Halihazırda devam eden test süreci üzerinden ilk kez görüntülenen yeni Mercedes A-Serisi, tasarımında değişecek noktalarıyla da bizlere göz kırpıyor. Dış tasarımda ufak revizyonları getirecek olan bu makyajın kokpitteki beklentileri biraz daha fazla.


Yeni Mercedes A-Serisi dış bölümünde modern çizgilerle güçlenecek

Sedan versiyonuyla bizim de süreç içerinide test konuğu olarak aldığımız A-Serisi, halihazırdaki dinamikleriyle bile üst segmentlere göz kırpıyordu. Geride bıraktığımız hafta tanıtılan C-Serisi’ni düşündüğümüzde, 2022 yılında araca getirilecek makyajın beklentileri de biraz daha artıyor. Prototip versiyondaki ilk detaylar aracın ön bölümündeki ızgaranın revize edileceğini gösteriyor. Bununla birlikte ön arka tamponlarda da ufak dokunuşlar karşımıza çıkabilir. Kokpit kısmındaki şemanın hangi yöne çekileceğiyse şimdilik merak konusu olmaya devam ederken, donanımda standart sunulan özelliklerin artırılması da gündem maddeleri arasında. A-Serisi’nin motor seçeneklerinde radikal değişimler beklenmiyor. Dizel ve benzinlinin yanında hibrit seçeneğin de devam edeceği yeni listeyi de önümüzdeki günlerde göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Yeni dönemin ilk elektriklisi Mercedes EQC