reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes EQC

Mercedes EQC ailesine giriş ve üst noktada konumlanacak iki yeni seçenek

Aileye eklenen yeni Mercedes EQC versiyonları, ihtiyaçları karşılamanın da ötesine geçecek nitelikleriyle dikkat çekiyor.

Kısa süre önce EQA ile yepyeni bir seçenek kazanan Mercedes elektrikli otomobil ailesi, halihazırda satışta olan EQC ile de güçlendirilmeye devam ediyor. Kısa süre önce resmi kaynaklardan gerçekleştirilen duyuruyla radarımıza takılan Mercedes EQC, uygun fiyatıyla dikkat çekecek giriş seviyesi ve AMG Line olmak üzere iki farklı noktada konumlacak seçenekle zenginleştirildi. EQC 400 4Matic ve EQC 400 4Matic AMG Line isimleriyle aileye eklenecek olan modeller üzerinden artık ailenin en ucuz paketi 63ç093 euroya kadar gerileyecek. AMG Line paketi için açıklanan Almanya fiyatı ise 73.208 euro olarak karşımıza çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Mercedes EQC versiyonları hakkında bilmeniz gerekenler

EQC 400 4Matic AMG Line ile birlikte ailenin görünüm olarak en tatmin edici versiyonlarından birisi karşımıza çıkıyor. Ön ızgarada özel krom çıtalarla zenginliğine vurgu yapılan versiyonla birlikte difüzör, hava girişleri ve 19 inçlik jant seti gibi noktalarda farklılıklar gözlemlenecek. Bu paketle birlikte aracın kokpitinde de kalite algısı yukarı çekilecek. AMG desenli koltukların döşemelerinde Nappa’yı listelerde göreceğiz. Karbon fiber efektli konsol eklentileri ve sportif pedallar da yine deneyime etki edecekler arasında. Ailenin giriş seviyesinde konumlandırılacak olan pakette ise daha sade ve ihtiyaçları karşılama odaklı bir şema kullanıcıları bekliyor olacak. Araçların teknik nitelikleri ise benzer paralelde. Çift elektrik motoruyla 408 PS güç ve 760 Nm tork üreten motor sayesinde EQC’nin 0’dan 100’e hızlanması 5,1 saniye sürecek. Maksimum sürat ise 180 km/s ile limitlendirilmiş durumda.

İlginizi çekebilir

Yeni dönemin ilk elektriklisi Mercedes EQC