reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung kullanıcılardan gelen Android 11 şikayeti

Samsung tarafından gönderilen Android 11 işletim sistemi ve OneUI 3 / 3.1 arayüz yapıları bir konuda kullanıcıların canını sıkıyor. İşte detaylar;

Advertisement

Android 11 + OneUI 3 / 3.1 alan Samsung akıllı telefon kullanıcıları, sistemin arka planda çalışması gereken bazı uygulamaları engellediğini aktarıyor. Söylendiği kadarıyla yeni sürümler siz telefonu kilitlediğiniz zaman arkada çalışması gereken bazı uygulamaları fonksiyonel olarak çalışmaz hale getiriyor. Bu yüzden birçok önemli işlemin yapılamaz hale geldiği, bazı mesajların gelmedi veya sağlık uygulamalarında kayıt yapılmadığı belirtiliyor. Kaynaklar Samsung’un yeni sürümlerde arka planda çalışan uygulamaları pil ömrünü artırmak adına çok agresif şekilde kestiğini belirtiyor. Anca bu durum çözümsüz değil. Yaşanan sorunların spesifik uygulama ayarları içerisinden pil kullanımını optimize etme komutu ile çözülebildiği aktarılıyor. Bunun her uygulama için yapılması gerekiyor. Firmanın pil ömrünün artırmak adına attığı bu adımın genel kullanımı bozması gerçekten kötü görünüyor.

Samsung Android 11 temelli OneUI 3 için hızlı çalışıyor

Samsung Türkiye hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra modellerine Android 11 temelli OneUI 3 güncellemesini indirmeye sundu. Daha sonra Galaxy Note 20, Galaxy Note 20 Ultra Galaxy S10 Lite, Galaxy Z Flip ve Galaxy S20 FE modelleri yeni sürüme geçti. En son ise popüler modeller Galaxy Note 10, Galaxy Note 10 Plus, Galaxy Tab S7, Galaxy Tab S7 Plus, Galaxy S10, Galaxy S10 Plus, Galaxy S10e, Galaxy Note 10 Lite, Galaxy Xcover Pro ve Galaxy Z Fold 2 güncelleme aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bunlara ek olarak yeni sürüme yakında birçok başka Samsung modeli de geçiyor ve bunlar tam olarak şu şekilde karşımıza çıkıyor: Galaxy M21, Galaxy M31, Galaxy M51, Galaxy A51, Galaxy Tab S6, Galaxy Tab S6 Lite, Galaxy M30s, Galaxy A71 ve Galaxy M31s. Bu modellerin güncelleme tarihleri şubat ve mart olarak geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung, telefonlar yanında laptop kameralarını da ekran altına almak istiyor