reklamı kapat

POPÜLER

Samsung ekran altı kamera

Samsung, ekran altı kamerayı dizüstü dünyasına OLED ile getiriyor [Video]

Samsung, yakında akıllı telefon modellerinde ekran altı kamera altyapısını kullanacak. Ancak firma süreci dizüstü tarafına da getirmek istiyor.

Akıllı telefonların çerçevelerini inceltmek adına kullanılan ekran çentikleri, selfie kamerasını barındıran ekran delikleri ve motorlu pop-up sistemler ekran altı kamera teknolojisi ile ortadan kalktı. ZTE Axon 20 5G, dünyanın ilk ekran altı kamera taşıyan telefonu olarak satışa çıktı. Ancak hatırlarsınız telefon için çıkan ilk incelemeler selfie performansının açık şekilde kötü olduğunu gösterdi. Kısa süre önce ise Samsung bu durumu donanımla değil yazılımla çözecek bilgisi gelmişti. İşte bu konuda firma süreci sadece telefonlar ile kısıtlamak istemiyor. Çünkü Samsung Display, hazırladığı OLED ekranlar ile dizüstü dünyasında da çerçeveleri tamamen ortadan kaldıracak. OLED ekranın altına konulacak web kamerası ile tam istenilen açıda gerçekten çerçevesiz bir dizüstü deneyimi elde edilebilecek. Yüksek ihtimalle çok yakında ekran altı kameraya ve OLED ekrana sahip dizüstü modelleri pazara sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, ekran altı kamerayı ilk olarak hangi telefona koyacak?

Firmanın burada başlangıcı Galaxy Z Fold 3 ile yapma ihtimali bulunuyor. Ancak bunun halen tam olarak kesin olmadığı belirtelim. Firma sürprizi Galaxy Note 21 Ultra’ya da saklamış olabilir bilgisi son dönemde sık sık gündemde yer alıyor. Dizüstü tarafındaki başlangıcı Samsung’un ilk olarak kendi tasarımı bir dizüstü ile yapacağını düşünüyoruz.