reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 4 ekran altı kamera

Ekran altı kamera yaygınlaşıyor; Samsung, OPPO ve Xiaomi süreçte

Sağlam kaynak Ice Universe’e göre yakında gelecek birçok akıllı telefon modelinde ekran altı kamera sistemi aktif olarak kullanılacak. İşte detaylar;

Ekran altı kamera sistemi geçtiğimiz yıl hayatımıza girdi. Bu yıl ise kullanım artacak gibi görünüyor. Söylendiği kadarıyla Samsung, OPPO ve Xiaomi’den selfie kamerasını ekranın altında taşıyan telefonlar geliyor.

Samsung ve OPPO’nun bu teknolojiyi birer katlanabilir telefonda kullanacağı aktarılıyor. Xiaomi’nin ise teknolojiye ilk olarak Mi Mix 4’te yer vereceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Xiaomi’nin bu konuda çok uzun zamandır çalıştığı biliniyor. Bu açıdan pazardaki en iyi çözümlerden birisini onun sunması bekleniyor. Samsung’un ise teknolojiye Galaxy Z Fold 3 ya da Galaxy Z Flip 3 modellerinden birisinde vermesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekran altı kamera şu an istenilen sonuçları vermiyor

Ancak bunun artık yeni modellerde çözülmesi bekleniyor. Mevcut ekrana entegre kamera sistemi, özellikle kötü selfie kamera performansı ile eleştiriliyor.

Ön kamerası ekranın altında olan ilk telefon ile çekilen fotoğraflar aşırı yumuşak ve keskinlikte uzak. Ayrıca mevcut teknolojide kameranın olduğu kısım ekran üzerinde belli oluyor.

Kameranın üstündeki piksellerin yoğunluğu ışık geçmesi için düşük tutuluyor. Bu da ekranda bir kare şeklin sürekli olarak kalmasına neden oluyor. Doğal olarak bu durum çok sevilmiyor.

İlginizi Çekebilir

Uzaktan park yetenekli elektrikli scooter