reklamı kapat

POPÜLER

oppo ekran altı kamera

OPPO, çok daha iyi yeni ekran altı kamera teknolojisini tanıttı

Dünyanın en büyük teknoloji firmaları arasında yer alan OPPO, bugün yeni nesil ekran altı kamera teknolojisini karşımıza çıkardı.

Ekran altı kamera konusunda pazarda bir ilke imza atan ancak daha sonra süreçte geride kalan OPPO, bu sefer gerçek çıkışa hazır durumda. Çünkü yeni jenerasyon ekran altı kamera sistemi büyük vaatler ile karşımızda yer alıyor.

İlk jenerasyon sistemin eksiklerinden / eksilerinden çok bahseden OPPO, yeni teknolojisiyle bunların hepsini ortadan kaldırmış durumda.

İlk olarak yeni altyapıda ekran altı kameranın yeri dışarıdan bakıldığı zaman seçilemiyor. Yani burada gerçek bir tam ekran deneyimi sunuluyor. Kamera üstündeki ekran kısmında 400 ppi seviyesine ulaşan OPPO, oldukça önemli selfie kamera performansını da iyileştirdiklerini aktarıyor.

İlk ekran altı kamera sistemlerinin çektiği selfie fotoğraflar hiç ama hiç iyi değildi. Fotoğraflar keskinlikte uzaktı ve bu da hiç sevilmemişti. Yeni teknolojide ise bu sorun özel yapay zeka sistemleriyle çözülmüş durumda. OPPO’nun ikinci jenerasyon ekran altı kamera sistemi çok daha net, keskin ve kontrastı yüksek sonuçlar sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

 

OPPO ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk telefon hangisi olacak henüz belli değil

Ekran altı kamera konusunda biliyorsunuz son dönemde büyük gelişmeler oluyor. Kısa süre önce gelen ZTE Axon 30 5G, Axon 20 5G’den farklı olarak görünmeyen bir ekran altı kamera ile satışa sunuldu.

11 Ağustos tarihinde gelecek Samsung Galaxy Z Fold3‘ün de selfie kamerası ekran altında olacak. 11 Ağustos tarihinde tanıtılacak olan Xiaomi Mi Mix 4 modelinde de yine ekran altında kullanılacak.

OPPO’nun yeni nesil ekran altı kameralı ilk telefonu yüksek ihtimalle 2021 bitmeden karşımıza çıkacaktır. Ancak dediğimiz gibi bu konuda firmadan henüz bir açıklama gelmiyor.

İlginizi Çekebilir

OnePlus’ın arkası renk değiştirebilen modeli