reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi ekran altı kamera

Xiaomi, 3. jenerasyon ekran altı kamera teknolojisini tanıttı [Video]

Geçtiğimiz hafta resmi olarak lanse edilen Mi 10 Ultra üzerinden Xiaomi üçüncü jenerasyon ekran altı kamera teknolojisini tanıttı.

Xiaomi uzun zamandır ekran altı kamera teknolojisi üzerinde çalışıyor. Ancak biliyorsunuz henüz bu teknolojiye sahip bir telefon tanıtmış değil. Çünkü halen teknolojinin gelişmesi gerekiyor. Ancak firma bu alanda geldiği son nokta ile çıkışa hazır görünüyor. Yukarıdaki videoda özel hazırlanan Mi 10 Ultra sürümüyle gözler önüne serilen firmanın 3. jenerasyon ekran altı kamera teknolojisi, şu an istenilen seviyede çalışıyor gibi görünüyor. Son sürümde artık sevindirici şekilde ekran altı kameranın olduğu bölüm belli olmuyor. Firma tarafından da artık kullanılabilir seviyeye geldiği aktarılan teknoloji, söylendiği kadarıyla 2021’de seri üretime giriyor. Bu da çok güzel görünüyor. Artık kullanıcılar kesintisiz bir gerçek tam ekran deneyimi istiyor. Bu da yeni yılda ciddi ciddi geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi ekran altı kamera konusunda dikkat çekiyor. Ancak firma bu konuda bir ilke imza atamayacak

Çünkü akıllı telefonların çerçevelerini inceltmek adına kullanılan ekran çentikleri, selfie kamerasını barındıran ekran delikleri ve motorlu pop-up sistemler çok yakında ilk olarak ZTE A20 5G modeli ile tarih olacak. Biliyorsunuz bu teknoloji üzerinde OPPO da çok ciddi çalışmalar yapıyor. Ancak daha önce konuşan OPPO yöneticisi Brian Shen, ilk örnekler için beklentinin düşük tutulması gerektiğini aktarmıştı. Yöneticiye göre mevcut sistemler selfie kamera performansını oldukça olumsuz etkiliyor. Bu yüzden de teknolojinin halen çok erken aşamada olduğu ve üzerinde daha çok çalışma yapılması gerektiği aktarılıyor. Xiaomi’nin ise üçüncü jenerasyon ekran altı kamera sistemiyle bunu çözdüğü düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

İlginç elektrikli ulaşım aracı