reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi ekran altı kamera

Xiaomi’nin yeni ekran altı kamera sistemine yakın bakış

Xiaomi kısa süre önce üçüncü jenerasyon ekran altı kamera teknolojisini tanıttı. İşte bu teknolojiyi taşıyan ilk prototipten yeni fotoğraflar çıktı.

Advertisement

Özel hazırlanan Xiaomi Mi 10 Ultra sürümüyle gözler önüne serilen Xiaomi’nin 3. jenerasyon ekran altı kamera teknolojisi, genel olarak kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor. Çünkü bazı daha önceki örneklerin aksine Xiaomi’nin yeni sisteminde ekranın altındaki selfie kamerası neredeyse seçilemiyor ya da ekran üstünde büyük bir bozulma olmuyor. Aşağıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz üzere kameranın konumunu bulmak için çok ama çok dikkatli bakmak gerekiyor. Bu da normal kullanımda hiçbir sorun yaratacak gibi görünmediğinden sevindiriyor. Kimse haklı olarak ekran altı kamera için ekranlarında kötü bir görüntü istemiyor. Firma tarafından artık kullanılabilir seviyeye geldiği aktarılan teknoloji, söylendiği kadarıyla 2021’de seri üretime giriyor.

Kameranın konumu görebileceğiniz üzere ekran üstünde neredeyse hiç belli olmuyor. Bu konuda ilk örnekler gerçekten çok kötüydü

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi ekran altı kamera için beklenti yüksek

Biliyorsunuz akıllı telefonların çerçevelerini inceltmek adına kullanılan ekran çentikleri, selfie kamerasını barındıran ekran delikleri ve motorlu pop-up sistemler ilk olarak ZTE A20 5G modeli ile tarih olacak. Bu telefon yakında lanse edilecek. OPPO yöneticisi Brian Shen hatırlarsınız daha önce ilk örnekler için beklentinin düşük tutulması gerektiğini aktarmıştı. Yöneticiye göre mevcut sistemler selfie kamera performansını oldukça olumsuz etkiliyor. Bu yüzden de teknolojinin halen çok erken aşamada olduğu ve üzerinde daha çok çalışma yapılması gerektiği aktarılıyor. Xiaomi’nin ise üçüncü jenerasyon ekran altı kamera sistemiyle bunu çözdüğü düşünülüyor. Ancak yine de selfie performansını tam görmek için ciddi örnekler gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

İlginç elektrikli ulaşım aracı