reklamı kapat

POPÜLER

Honor ekran altı kamera teknolojisi

Honor’dan ekran altı kamera teknolojisi müjdesi

Xiaomi ve OPPO ile kısa süre önce kendi geliştirdikleri ekran altı kamera teknolojisi ile karşımıza çıktı. İşte bu yeni süreçte Huawei alt markası Honor ben de varım diyor.

Biliyorsunuz akıllı telefonların çerçevelerini inceletmek adına hayatımıza giren çentikler, ekran delikleri ve motorlu / kızaklı sistemler yakında tarih oluyor. Bu konuda ilk adımı Xiaomi ve OPPO atmış durumda. Ancak süreçte başka isimler de var. Samsung’un bu konuda uzun zamandır çalıştığı biliniyor. Başkan George Zhao’nun resmi açıklamasına göre Honor da kendi ekran altı kamera teknolojisi üzerinde aktif olarak çalışıyor. Hatta firma bu konuda prototip bir cihaz dahi geliştirdiklerini belirtiyor. Bu cihazda bazı sorunlar yaşadıklarını söyleyen Zhao, teknolojinin henüz tam olarak hazır olmadığına değiniyor. Ancak yine de gelecek için umut verici bir sürecin devam ettiği görülüyor. Süreçte bağlantılı olarak Huawei de yer alıyor. Bu açıdan hem Honor hem de Huawei’nin gelecek üst düzey modelleri kamerayı ekranın altına alacak gibi görünüyor. Bu da kesintisiz bir tam ekran deneyimi anlamına geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekran altı kamera teknolojisi hemen kullanıma girmeyecek

OPPO ve Xiaomi  bu teknolojiyi 2020 yılında kullanıma sokacaklarının sinyallerini veriyor. Bu açıdan Samsung ve Honor’un da yeni teknoloji için önümüzdeki yılı bekleyeceği tahmin ediliyor. Yeni yılda karşımıza çıkacak telefonlar oldukça etkileyici görünecek gibi duruyor.

İlgili Video

Xiaomi’nin bahsettiğimiz kendi teknolojisi