reklamı kapat

POPÜLER

OPPO ekran altı kamera teknolojisi Huawei

Ekran altı kameralı ilk telefon için sürpriz Huawei sinyali!

Ekran altı kamera teknolojisini hayatımıza gerçek anlamda dahil edecek ilk akıllı telefon modeli Huawei imzalı olacak gibi görünüyor.

Biliyorsunuz akıllı telefonların çerçevelerini inceltmek adına hayatımıza giren çentikler, ekran delikleri ve motorlu / kızaklı sistemler önümüzdeki dönemde ortadan kalkacak ve bu durum tam olarak ekran altı kamera sistemleri ile olacak. Bu teknoloji üzerinde şu an duyulduğu kadarıyla Xiaomi, Samsung ve OPPO gibi isimler aktif olarak çalışıyor. Ancak gelen sızıntı doğru çıkarsa ekran altı kameralı ilk telefon Huawei tarafından gelebilir. Firmanın bu konuda çalıştığı ve bu alanda ilk olacağı yönünde bilgiler dolanmaya başlamış durumda. Bu gerçekten sürpriz çünkü alanı ilk olarak OPPO’nun başlatacağı düşünülüyordu. Eğer bunu gerçeğe dönüştürürse büyük ses getirecek teknoloji devi Huawei, ABD ambargosu nedeniyle bu modeli geri plana da atabilir. Yani henüz bu gelişme yüzde 100 kesin değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekran altı kamera teknolojisi ilk olarak bir orta üst seviye Huawei modelinde kullanılabilir

Ancak daha önce söylediğimiz gibi bu yeni teknoloji için biraz daha beklememiz gerekiyor. Seri üretim için önlerinde daha uzun bir sürecin olduğunu aktaran devler, bu yıl daha çok ekran delikleriyle yollarına devam edecek gibi görünüyor. Hatta Xiaomi son dönemde yeniden pop-up sistemlere yöneliyor. Bu açıdan Huawei’nin modeli de hemen karşımıza çıkmayabilir deniyor. Burada en iyi ihtimal yıl sonu gibi görünüyor.

İlgili Video