reklamı kapat

POPÜLER

OPPO ekran altı kamera teknolojisi Huawei

Ekran altı kamera teknolojisi için verilen önemli müjde

Ekran altı kamera teknolojisi çok ama çok yakında hayatımıza gerçek anlamda dahil oluyor. İşte bu konudaki önemli gelişme.

Akıllı telefonların çerçevelerini inceltmek adına hayatımıza giren çentikler, ekran delikleri ve motorlu pop-up sistemler çok yakında birçok telefonda tarih olacak ve bu durum tam olarak ekran altı kamera teknolojisi ile mümkün kılınacak. Biliyorsunuz bu teknoloji üzerinde şu an Xiaomi, Samsung ve OPPO gibi isimler aktif olarak çalışıyor. Hatta kısa süre önce ekran altı kameralı ilk telefon Huawei tarafından gelecek şeklinde bir söylenti de ortaya atılmıştı. Burada ilk telefonu hangi üretici sunacak halen tam olarak bilinmiyor. Ancak Çin merkezli ekran üreticisi Visionox, dünyanın ilk seri üretime hazır ekran altı kamera sistemini hazırladıklarını duyurdu. Yani artık teknoloji sonunda son kullanıcıya ulaşmaya hiç olmadığı kadar yakında bulunuyor. Bu da elbette merakı arttırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekran altı kamera teknolojisi sektörü değiştirecek bir gelişme

Ancak bu teknolojiye sahip telefonların yıl sonundan önce gelmesi pek de beklenmiyor. Elbette bir sürpriz olabilir fakat yine de yaz sonundan önce selfie kamerası ekran altına gizlenen bir akıllı telefon resmi olarak lanse edilmeyebilir deniyor. Şu an bunların hepsi şimdilik birer tahminden ibaret. Dev firmalar güzel bir sürpriz yapabilir ve yeni döneme beklenenden çok daha erken de geçiş yapabilir.

İlgili Video