reklamı kapat

POPÜLER

OPPO ekran altı kamera teknolojisi Huawei

Ekran altı kameralı ilk telefon için özel Huawei detayı

Ekran altı kamera teknolojisini hayatımıza gerçek anlamda dahil edecek ilk firma ciddi ciddi Huawei olacak gibi görünüyor.

Hep söylediğimiz gibi akıllı telefonların çerçevelerini inceltmek adına hayatımıza giren çentikler, ekran delikleri ve motorlu / kızaklı sistemler önümüzdeki dönemde ortadan kalkacak ve bu durum tam olarak ekran altı kamera sistemleri ile olacak. Bu teknoloji üzerinde bildiğimiz kadarıya Xiaomi, Samsung ve OPPO gibi isimler aktif olarak çalışıyor. Ancak bu teknolojiye sahip ilk model Huawei’den geliyor. Hatırlarsınız geçtiğimiz hafta Çin merkezli ekran üreticisi Visionox, dünyanın ilk seri üretime hazır ekran altı kamera sistemini hazırladıklarını duyurmuştu. Yeni gelen bilgilere göre bu teknoloji Visionox tarafından sadece Huawei’ye özel bırakabilir. Henüz tam olarak yüzde 100 kesin olmayan bu detay, yine de doğru gibi duruyor. Bu da Huawei’nin yeni dönemde bir süre rakipsiz olacağını gösteriyor. Bu teknolojinin ilk aşamada bir amiral gemisinde olması ise beklenmiyor. Huawei orta üst seviye bir model ile başlangıcı yapacaktır deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei için tek olacak ekran altı kamera teknolojisi için kötü haberler de var

OPPO yöneticisi Brian Shen ilk örnekler için beklentinin düşük tutulması gerektiğini aktarıyor. Yöneticiye göre ilk sistemler selfie kamera performansını oldukça olumsuz etkiliyor. Bu yüzden de teknolojinin halen çok erken aşamada olduğu ve üzerinde daha çok çalışma yapılması gerektiği aktarılıyor.

İlgili Video