reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi ekran altı kamera
Xiaomi ekran altı kamera

Ekran altı kameralı Xiaomi modeli böyle mi görünecek?

Xiaomi, ekran altı kamera teknolojisi konusunda çalışma yapan isimler arasında yer alıyor. Peki firmanın ilk modeli böyle bir görünecek?

Akıllı telefonların çerçevelerini inceltmek adına hayatımıza giren çentikler, ekran delikleri ve motorlu / kızaklı sistemler önümüzdeki dönemde ortadan kalkacak. Bu tam olarak ekran altı kamera sistemleri ile olacak. Bu teknolojinin hemen hayatımıza girmesi henüz beklenmiyor. Örneğin bu teknolojide aktif olarak çalışan Xiaomi, bu teknolojinin henüz seri üretime hazır olmadığını aktarıyor. Zaten bu yeni teknoloji için çıkan aşağıdaki OPPO’dan gelen detay çekimleri, sürecin tam da istediğimiz ya da hayal ettiğimiz gibi olmadığını gösteriyor. Ancak bu konular teknolojinin tarih olacağı anlamına gelmiyor. Hatta Xiaomi’nin yeni aldığı bir patent bulunuyor. Bu patentte karşımıza ekran altı kameranın iki farklı konuma yerleştirildiği bir telefon çıkıyor. LetsGoDigital tarafından bulunan ve görselleştirilen patent, aslında tam da beklediğimiz bir tasarıma sahip değil. Yani bu görseldeki telefon çerçeveleri tam olarak tarihe gömmüyor. Xiaomi’nin gerçekte çentikler / delikler yanında çerçeveleri de ortadan kaldıracağı düşünülüyor. Bu tasarımın şimdilik bir örnek olarak değerlendirilmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ekran altı kamera teknolojisi için Xiaomi ve OPPO yanında Samsung da çalışıyor

Ancak daha önce söylediğimiz gibi bu yeni teknoloji için biraz daha beklememiz gerekiyor. Seri üretim için önlerinde daha uzun bir sürecin olduğunu aktaran devler, bu yıl daha çok ekran delikleriyle yollarına devam edecek gibi görünüyor. Hatta Xiaomi son dönemde yeniden pop-up sistemlere yöneliyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER