reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi’den ekran altı kamera teknolojisi için kötü haber

Xiaomi, ekran altı kamera teknolojisi konusunda çalışma yapan isimler arasında yer alıyor. İşte tam da bu teknolojiden kötü bir haber var.

Advertisement

Sizlere geçtiğimiz dönemde akıllı telefonların çerçevelerini inceltmek adına hayatımıza giren çentikler, ekran delikleri ve motorlu / kızaklı sistemlerin Xiaomi ve OPPO sayesinde tarih olacağını aktarmıştık. Firmalar bu konuda çok iddialı açıklamalar yapmış ve 2020’de yeni dönemin başlayacağını belirtmişti. Ancak bu pek de söz konusu olacak gibi durmuyor. En azından 2020’nin ilk yarısında ön kamerası ekranın altında yer alan bir telefon karşımıza çıkmayacak gibi görünüyor. Çünkü daha önce OPPO, şimdi ise Xiaomi bu teknolojinin henüz seri üretime hazır olmadığını aktarıyor. Ayrıca şu an çözülmesi gereken bir durum da bulunuyor. Biliyorsunuz bu yeni teknoloji için çıkan detay çekimleri, sürecin tam da istediğimiz ya da hayal ettiğimiz gibi olmadığını gösteriyor. Çünkü şu an ön kameranın üzerine denk gelen ekran bölümünde bir kare yer alıyor. Söylendiği kadarıyla burada görüntünün alınabilmesi piksel yoğunluğu düşük seviyede yer alıyor. Yüksek PPI değerinde iyi görüntü alınmadığını aktaran Xiaomi, bunu çözmeden çıkış istemiyor gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi ve OPPO, ekran altı kamera teknolojisi için yine çalışmayı sürdürüyor

Gelen son bilgilere bakılırsa yeni teknoloji için biraz daha beklememiz gerekiyor. Seri üretim için önlerinde daha uzun bir sürecin olduğunu aktaran devler, bu yıl daha çok ekran delikleriyle yollarına devam edecek gibi görünüyor.

İlgili Videolar