reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’den hakkındaki en son iddialara resmi cevap

Akıllı telefon tarafının dev ismi Huawei, geçtiğimiz günlerde üretimi azalttı haberleriyle gündeme gelmişti. İşte bu konuda firmadan resmi bir açıklama geldi.

Huawei, şu an Trump’ın kara listesine bulunuyor. Bu yüzden artık Amerika merkezli şirketler ile iş yapamayan firma, bazı kaynakların birçok telefon modelinin üretimi azalttı açıklamaları ile bazı kesimlerde endişe yaratmıştı. Bu konuda konuşan şirket, böyle bir durum olmadığını açık şekilde belirtiyor. Global üretimin normal şekilde devam ettiği ve yukarıya ya da aşağıya doğru bir hareketin olmadığı belirtiliyor. Bu açıklama sonrasında firmanın Samsung’un geçme iddiasının devam ettiği görülüyor. Global akıllı telefon sevkiyatı konusunda Samsung’u geride bırakarak dünyanın en büyüğü olmak isteyen Huawei, bunu tüm bu gelişmelere rağmen zorlayacak izlenimi oluşturuyor. Global pazarda olduğu kadar Türkiye’de de büyük bir operasyon yürüten şirket, ambargo öncesinde oluşturulan büyük stok ile şu an üretim sorunları yaşamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei kendi işletim sistemini geliştiriyor

Biliyorsunuz firma Amerika ambargosu nedeniyle Android lisansını kaybetti.  İşte bu yüzden gelecek cihazlar için Ark OS olarak çıkacağı düşünülen bir işletim sistemi geliştiriliyor. Sunacakları merakla beklenen işletim sistemi, tüm Android uygulamalarını çalıştırabilecek deniyor. Bunun sağlanması halinde Huawei’nin Google’a olan ihtiyacı bitecek gibi görünüyor. Ancak bunun nasıl yapılacağı halen büyük bir merak konusu.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin en yeni modeli