reklamı kapat

POPÜLER

Huawei kurucusu Ren Zhengfei

Huawei kurucusundan dikkat çeken Amerika açıklaması

Ambargo nedeniyle zor dönemler geçiren Huawei, bu sefer kurucusu Ren Zhengfei tarafından yapılan bir açıklama ile gündemde.

Bildiğiniz üzere ABD’nin ambargosu nedeniyle hem donanım hem de yazılım tarafında içe dönmek zorunda kalan Huawei, kısa süre önce alt marka Honor’u satmıştı. Bu amacın arkasında, iddialara göre tedarik sorunlarını çözmek ve firmanın yeni dönemde tüm dikkatini kendi markasını taşıyan üst seviye akıllı telefonlara vermek istemesi yer alıyordu. Huawei yaptığı resmi açıklama ile Honor’u Shenzhen Zhixin New Information Technology şirketine sattıklarını duyurmuş ve bu da büyük ses getirmişti.

İşte bunun üzerine Honor çalışanlara bir veda açıklaması yapan Ren Zhengfei şunu söyledi: “Huawei’ye yönelik üst üste gelen ABD yaptırımları nihayet anlamamızı sağladı, bazı Amerikalı politikacılar bizi düzeltmek değil, öldürmek istiyorlar.” Honor çalışanlarına Huawei’yi geçmek en büyük hedef ve motivasyonunuz olsun da diyen Zhengfei, ABD’nin hamlelerinin ne anlama geldiği elbette başından beri çok iyi biliyor ve bunu artık daha açık şekilde dile getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei alt markası Honor artık bağımsız bir marka

Huawei’den ayrıldıktan sonra Honor’un nasıl bir performans göstereceği ise halen oldukça büyük bir merak konusu. Daha önce de söylediğimiz gibi firmanın özellikle akıllı telefonları hem donanımsal hem de yazılımsal olarak Huawei’nin teknolojileri üzerine kuruluyor. Bu arada Honor’un Huawei’den ayrılması Android lisansını kazanabileceğini anlamına da geliyor olabilir. Ancak henüz bu konuda atılmış bir adım yok. Yine de eğer böyle bir durum söz konusu olursa ve Huawei’den Honor’a yüksek teknoloji gelmeye devam ederse, Honor özellikle telefon tarafında dikkat çekebilir.

İlginizi Çekebilir

Çok güçlü yeni amiral gemisi iPhone 12 Pro ile tanışın