reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5 oyun fiyatları

Karaborsa rakamları gerçek oldu; PlayStation 5 Türkiye fiyatı nefes kesiyor

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için 19 Kasım tarihine resmi satış başladı. Model için stok azlığı fiyatları uçuruyor.

Türkiye’de normalde 8.299 TL‘den 19 Kasım tarihinde raflardaki yerini alan PlayStation 5, biliyorsunuz şu an birçok büyük satış kanalında bulunamıyor. Daha ön sipariş sürecinden stoğunu bitiren konsol, daha önce de aktardığımız üzere karaborsada satış rakamı açısından rekor kırıyor. Konsolun bazı ikinci el satış kanallarında Türkiye garantisiyle tam 15 bin TL‘ye satıldığı görülüyor. İşte bu fiyatlar diğer büyük satış kanallarına da yansıdı. Aşağıda da görebileceğiniz üzere elinde stok olan bazı satıcılar, büyük bir alışveriş sitesinde konsolu tam 14.999 TL‘ye satmaya başladı. Açık ve net şekilde PS5’in bu kişilere prim verilerek kesinlikle 15 bin TL’den alınmaması gerekiyor. Süreçte işin diğer kötü yanı ise satış kanallarının bu fiyatlara göz yumması oluyor. Buna kesinlikle ama kesinlikle izin verilmemesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PlayStation 5 için Türkiye’de başka satışlar da var

Dediğimiz gibi konsol için Türkiye’de başka ilginç satışlar da yapılıyor. Yine aşağıda görebileceğiniz üzere henüz Türkiye’ye resmi olarak gelmeyen dijital sürüm, bir Türkiye merkezli satış sitesinde 7.500 TL’den satılıyor. Bu ürün Türkiye’ye yurt dışından getiriliyor. Ancak gönderim için 3-5 hafta gibi bir tarih veriliyor. Şu an aslında yurt dışında da PS5 bulunamıyor.

Konsolun iç detaylarını görebileceğiniz video: